اجتماعیپیشنهاد سردبیر

دستگیری مدیرعامل قلابی

فردی به نام "اسماعیل" با معرفی خود به عنوان مدیر‌عامل یک شرکت تجاری معلوم در شهرستان بندرعباس و تاجر صادر‌کننده میگو و وارد‌کننده لاستیک با وعده‌های کاذب و ایجاد تبلیغات گسترده در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ سردار‌ غلامرضا جعفری‌ با اشاره به جزئیات دستگیری مدیرعامل قلابی، اظهار داشت: در پی مراجعه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان به پلیس آگاهی و اعلام شکایت آنان مبنی بر کلاهبرداری از آنان، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات گسترده اطلاعاتی و با بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی و تحقیقات جامع از مالباختگان مشخص شد فردی به نام “اسماعیل” با معرفی خود به عنوان مدیر‌عامل یک شرکت تجاری معلوم در شهرستان بندرعباس و تاجر صادر‌کننده میگو و وارد‌کننده لاستیک با وعده‌های کاذب و ایجاد تبلیغات گسترده در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: در تحقیقات فنی صورت گرفته مشخص شد متهم با استفاده از شیوه‌های متقلبانه و استفاده از عناوین سیاسی و دولتی و جلب اعتماد برخی از شهروندان با تنظیم قراردادهای سرمایه‌گذاری،‌ مجموعا ۶۰۰ میلیارد تومان از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کرده است.

سردار جعفری با بیان اینکه با توجه به بیم فرار متهم از کشور ضمن هماهنگی با مقام قضائی، طی اقدامات گسترده فنی و اطلاعاتی محل اختفای متهم در بندرعباس شناسایی شد، ادامه داد: ماموران با تشکیل اکیپی منسجم به محل اعزام و در یک عملیات ضربتی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از محل تعداد زیادی اسناد، مدارک و سیستم‌های رایانه‌ای کشف و یک دستگاه خودروی سمند را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: متهم به پلیس آگاهی منتقل که در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه کلاهبرداری شد اما در مواجهه با اسناد و مدارک ارائه شده به جرم خود اعتراف کرد؛ همچنین در بازرسی از محل تعدادی اوراق گمرکی ساختگی مربوط به حمل و نقل کالا، اسناد مربوط به حسابداری‌، سیستم‌های رایانه‌ای از محل فعالیت متهم کشف شد.

سردار جعفری با بیان اینکه در ادامه تحقیقات انبار مربوط به شرکت نیز در یکی از روستاهای تابعه بندرعباس شناسایی و در بازرسی از انبار، مقادیری روغن با مارک مشخص کشف شد، گفت: پس از هماهنگی قضائی دفتر شرکت و انبار مذکور پلمب شد همچنین کارکنان شرکت مذکور و کلیه افراد مرتبط با این موضوع احضار که در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شرکت شرکت مورد نظر از ابتدای تاسیس تا کنون هیچ فعالیتی در خصوص صادرات و واردات انجام نداده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا