امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۴
صفحه نخست | اجتماعی | دستگیری خانم کلاهبردار ۱۲۰ میلیارد ریالی در بندرعباس

دستگیری خانم کلاهبردار ۱۲۰ میلیارد ریالی در بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۱

فرمانده انتظامی هرمزگان از دستگیری یک خانم کلاهبردار که با جعل سند و در پوشش مشاور املاک ۱۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده خبر داد.

دستگیری خانم کلاهبردار ۱۲۰ میلیارد ریالی در بندرعباس

به گزارش  پایگاه خبری قشم، سردار علی اکبر جاویدان روز شنبه در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: درپی وصول یک فقره پرونده از شعبه دوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در اواخر فروردین سالجاری مبنی بر دستگیری این فرد متواری به اتهام جعل و استفاده از سند مجعول، پیگیری موضوع ویژه در دستورکار قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در راستای شناسایی محل اختفا و دستگیری نامبرده، تحقیقات خود را آغاز کردند که با بررسی‌های دقیق انجام شده، مشخص شد محکومه در اواسط سال ۱۴۰۱ با ترفندهای متقلبانه و تبلیغات واهی ضمن معرفی خود به عنوان مشاور املاک، با جعل یک فقره مبایعه نامه، یک منزل آپارتمانی در بندرعباس را به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال در قبال دریافت ۲۷۰ سکه تمام بهار آزادی به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال به خانمی دیگر فروخته و پس از دریافت سکه‌ها با قطع ارتباط خود با مال باخته، به مکان نامعلومی متواری شده است.

این مقام ارشد انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه پیگیری مال باخته جهت دریافت واحد مسکونی خریداری شده به علت تعلق آن به مادر محکومه منتج به نتیجه نشده بود، اظهار کرد: پس از طرح شکایت در بازپرسی شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس و سیر تشریفات قضایی پرونده، با رای دادگاه کیفری متهمه به پرداخت تمامی وجوه حاصل از ثمن معامله به شاکیه محکوم شده است.

سردار جاویدان خاطرنشان کرد: با اقدامات فنی و اطلاعاتی و بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی این کلاهبردار متواری در مخفیگاهش در بندرعباس دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23652

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *