امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۵۰
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | دریای قشم طوفانی می‌شود

دریای قشم طوفانی می‌شود

منتشر شده در ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷
طوفانی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، محمد کاملی دیرستانی روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: بر اساس پیش بینی‌ها سرعت باد در دریا به ۳۰ نات و طول موج به هفت پا خواهد رسید.

وی ادامه داد: همچنین آسمان قشم  افزایش ابر خواهد داشت اما شرایط بارشی خاصی پیشبینی نمی‌شود و ممکن است باران نم نم به صورت نقطه‌ای رخ دهد.

رییس هواشناسی قشم تصریح کرد: با توجه به نامساعد بودن شرایط تردد، توصیه اکید می‌شود از هرگونه تردد با شناورهای سبک و قایق های تفریحی خودداری شود

وی افزود: همچنین احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی دور از انتظار نخواهد بود که باید  تمهیدات لازم در کلیه بنادر شهرستان صورت پذیرد.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11975

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات