امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۱۸
صفحه نخست | اجتماعی | دریابانی قشم ۳۱ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف کرد

دریابانی قشم ۳۱ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف کرد

منتشر شده در ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸
دریابانی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم، سرهنگ مهدی مرادپور،فرمانده  پایگاه دریابانی قشم در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مرزبانان این شهرستان پس از کسب خبر فعالیت قاچاقچیان سوخت بوسیله مشک‌های پلاستیکی، بلافاصله اکیپ گشت دریایی این یگان با هدف بررسی دقیق موضوع به محل اعزام شدند.

وی  با اعلام اینکه قاچاقچیان پس از مشاهده مرزبانان و رها نمودن مشک پلاستیکی از محل متواری شدند، افزود: مامورین پس از بررسی محل یک عدد محفظه پلاستیکی سوخت حاوی ۳۱ هزار لیتر از نوع گازوئیل را به ارزش ۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال کشف کردند.

دستگیری ۳۵ تبعه خارجی غیر مجاز در قشم

فرمانده پایگاه دریابانی قشم همچنین از شناسایی و دستگیری ۳۵ تن از اتباع بیگانه دو کشور پاکستان و افغانستان در سه روز گذشته خبر داد.

وی اعلام کرد: این افراد که بخشی از آنان قصد ورود غیرقانونی به جزیره قشم را داشتند و بخشی هم به صورت غیرقانونی در این جزیره ساکن شده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته سرهنگ مرادپور، افراد دستگیر‌شده با هدف پیدا کردن کار به صورت غیر قانونی به این جزیره آمده و تعدادی از آنها پس از ورود به خاک کشور بر روی شناورها و کارگاه‌های قایق‌سازی و بلوک زنی جزیره مشغول کار شده بودند.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم با تاکید بر اینکه مشکلات ورود غیرمجاز اتباع بیگانه به جزیره باید برای جامعه محلی اطلاع رسانی شود، ادامه داد: ورود غیرمجاز اتباع بیگانه می‌تواند به بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و حتی سلامت جامعه لطمه وارد کند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5422

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *