امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۵۴
صفحه نخست | اقتصادی | برای نخستین بار دارایی های غیرمنقول مازاد هرمزگان به پیمانکار متخصص واگذار می شود

برای نخستین بار دارایی های غیرمنقول مازاد هرمزگان به پیمانکار متخصص واگذار می شود

اخبار :
منتشر شده در ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۷

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان گفت: برای نخستین بار املاک غیرمنقول مازاد برای طرحهای اولویت‌دار نیمه تمام از طریق تهاتر به پیمانکار تخصیص واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان شامگاه سه‌شنبه اظهارکرد: در این روش از ظرفیت بند ۶ ماده ۱۲ آیین نامه اجرایی مولدسازی دارایی‌های دولت استفاده شده است.

وی در این باره گفت: با رأی اعضای کمیته تخصصی مولد سازی دارایی های دولت، این بسته رونق برای استان هرمزگان به تصویب رسید که با این تصمیم در تکمیل طرح ۱۶۰ تختخوابی شهرستان میناب تسریع خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان افزود: بر اساس قانون هر کدام از این دارایی‌ها یک بار برای کشف قیمت از طریق بازار سرمایه به مزایده گذاشته خواهد شد و اگر به فروش نرفت از طریق تهاتر و منوط به آخرین قیمت کارشناس رسمی دادگستری و براساس این بسته های رونق با پیمانکاران تهاتر می‌شود.

دسینه در این خصوص از راهبری و پیگیری‌های استاندار استان در زمینه تکمیل طرح های عمرانی استان قدردانی کرد و بیان داشت: مولدسازی دارایی‌های غیرمنقول مازاد و راکد دولت یکی از بهترین و سریع ترین روش های تامین مالی طرحهای عمرانی استان خواهد بود.

وی اضافه کرد: با اجرای این مصوبه بسیاری از مسائل زیرساختی استان در زمینه‌های مختلف از جمله تکمیل بیمارستان‌ها، مدارس، راه‌های ارتباطی، آبرسانی، برق رسانی و احداث سد در سال‌های آینده برطرف خواهد شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16881

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات