پیشنهاد سردبیرهوا شناسی

خلیج فارس پایان هفته مواج است

خلیج فارس و دریای عمان از فردا تا پایان هفته مواج است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ،مهرداد حسن زاده، مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: از فردا بیشتر مناطق دریایی در خلیج فارس مواج است.

حسن زاده افزود:با توجه به ناپایداری‌های دریایی منجر به وزش باد شدید (شمال غربی – جنوب غربی) تا سرعت ۵۵ کیلومتر در ساعت (۳۰ نات) و افزایش ارتفاع موج نزدیک به ۲۰۰ سانتی متر خواهد شد.

او گفت: طبق اعلام هواشناسی هرمزگان از بعد از ظهر سه شنبه ۲ تا بعد از ظهر روز پنج شنبه ۴ آذر ماه  بعلت ناپایداری‌های دریایی، وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا را در خلیج فارس، تنگه هرمز و نقاطی ازدریای عمان با تاکید بر جزایر خلیج فارس ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، کیش، لاوان، سیری، هنگام، لارک، جنوب و غرب جزیره قشم را شاهد خواهیم بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود:طی روز‌های یاد شده به دلیل وزش باد شدید در مناطق ساحلی اختلال در فعالیت‌های دریایی، اختلال در تردد شناور‌های سبک و شناور‌های مسافربری و آسیب به تور‌های صیادی را در پی خواهد داشت به همین منظور تقاضا می‌شود توصیه‌های ایمنی در زمینه تردد ایمن شناور‌های مسافربری به ویژه در مسیر تردد جزایر غربی توجه لازم بعمل آید.

حسن زاده از هم استانی‌های خواست در این مدت از فعالیت و تردد شناور‌های سبک، فعالیت تفریحی و شنا به ویژه در جزایر خلیج فارس و همچنین از تردد کشتی‌های تجاری به سمت بنادر بوشهر و خوزستان خودداری شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا