امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۳۱
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | خسارت صیادان در پی جانمایی غیراصولی قفس‌های پرورش ماهی

خسارت صیادان در پی جانمایی غیراصولی قفس‌های پرورش ماهی

منتشر شده در ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳
قفس‌های پرورش ماهی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایمنا، میرعلی سلامی در گفت‌وگویی، در خصوص جانمایی قفس‌های پرورش ماهی در نزدیکی اسکله‌ها، اظهار کرد: اداره شیلات و دستگاه‌های مربوطه باید سایتی را خارج از محدوده صید صیادان محلی جانمایی کنند تا از این نوع سرمایه‌گذاری حمایت شود و صیادان منطقه نیز دچار خسارت نشوند.

وی ادامه داد: صیادان شهر “سوزا” و روستاهای اطراف از نصب قفس‌های پرورش ماهی گلایه دارند، زیرا تور ماهیگیری آنها در قفس گیر می‌کند و دچار خسارت می‌شوند؛ اعتراض ماهیگیران در این زمینه به‌حق است، چرا که باید برای این نوع پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در آن، سایتی اختصاصی و دور از محدوده صید صیادان محلی جانمایی شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سوزا افزود: برای جانمایی صحیح قفس‌های پرورش ماهی باید در اسرع وقت چاره‌اندیشی شود تا صیادان بیش از این دچار خسارت نشوند.

وی خاطرنشان کرد: نصب قفس‌های پرورش ماهی در نزدیکی اسکله‌های صیادی منطقی نیست و جانمایی‌های بدون تدبیر نه تنها اشتغال ایجاد نمی‌کند، بلکه معضلاتی را برای صیادان محلی به همراه دارد.

سلامی اضافه کرد: لازم است مدعی‌العموم و اداره شیلات نسبت به خسارات وارد شده به صیادان چاره اندیشی کنند، زیرا صیادان از اقشار زحمتکش و پرتلاش جامعه هستند و نباید حقوق آن‌ها نادیده گرفته شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11732

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *