امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۹
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | حاکم شدن مه رقیق و غبار محلی در هرمزگان

حاکم شدن مه رقیق و غبار محلی در هرمزگان

منتشر شده در ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵
غبار محلی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس، کیانوش عارفی معاون هواشناسی هرمزگان صبح امروز در گفت‌وگویی در بندرعباس اظهار کرد: طی امروز جمعه، ۲۹ بهمن تا روز یکشنبه ، اول اسفند ماه، در سواحل و جزایر استان در اوایل صبح، مه رقیق و در طول روز غبار محلی پیش بینی می شود.

وی عنوان کرد: وضعیت دریا جهت ترددهای دریایی مساعد خواهد بود. لیکن از ساعات بعدازظهر دوشنبه ( دوم اسفند ) تا روز سه شنبه ( سوم اسفند ماه) وضعیت دریا با وزش بادهای نسبتا شدید جنوب غربی تا شمال غربی در خلیج فارس و به تدریج، تنگه ی هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می شود.

عارفی توصیه کرد: شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی جدا خودداری نمایند و تمهیدات لازم در اسکله ها و بنادر استان در این خصوص، صورت پذیرد.

به گفته معاون هواشناسی هرمزگان، طی روز دوشنبه با گذر موجی ناپایدار در سطح استان افزایش ابرناکی با احتمال بارش رگبار پراکنده باران (به ویژه در مناطق غربی و شمالی ) پیش بینی می‌شود. 

وی اضافه کرد: از لحاظ دمایی، ضمن ماندگاری سرمای شبانه در نواحی شمالی استان، از هفته ی آینده افزایش نسبی دما در طول روز در غالب مناطق استان مورد انتظار خواهد بود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11872

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *