اجتماعیپیشنهاد سردبیر

جایگاه رسانه در بین مسوولان بایستی تقویت شود

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: جایگاه رسانه در جامعه و به خصوص بین مسوولان در رسیدن بهتر صدای مردم و مشکل‌ها، مسایل و دغدغه‌های جامعه به آنان بایستی تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده روز چهارشنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان اظهار داشت:‌بسیاری از نقش تاثیرگذار رسانه بی اطلاع هستند و تحمل نقد در جامعه و به خصوص بین مدیران وجود ندارد که اگر داشت شاهد بسیاری از مشکل‌های موجود نبودیم.

وی ادامه داد: مسوولان باید به صحه صدر و صبوری برسند و فکر نکنند رسانه با آن مشکل دارد، این مشکل را که به لحاظ فرهنگی در مدیریت فرهنگی کشور وجود دارد بایستی حل کنیم.

وی اضافه کرد: عزلتی که برای رسانه از طرف مسوولان ایجاد می‌شود نگران کننده است و اگر اجازه ندهند رسانه‌ها نقش آفرینی کنند مسایل و مشکل‌ها پنهان می‌ماند و زمانی آشکار می‌شود که تبدیل به بحران اجتماعی شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خاطر نشان کرد: دل‌نگرانی رسانه‌ها در حوزه مطالبه گری و شفافیت دارای اهمیت بسیاری است که اگر این ۲ حوزه را با حضور رسانه‌ها در استان تقویت نکنیم تاثیر منفی آن را بر لایه‌های پنهان جامعه وارد می‌شود و باز هم یک روز این زخم سر باز می‌کند که جمع کردن آن برای همه سخت می‌شود.

امام جمعه بندرعباس گفت:‌ مصونیت‌هایی که باید صاحبان رسانه داشته باشند باید به عنوان بخشی از لازمه فعالیت در این عرصه بایستی برای آنها تامین باشد و در غیر این صورت نمی‌توانند ماموریت و نقش خود را ایفا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده خاطر نشان کرد:‌ فعالان رسانه چرا باید دلهره و استرس داشته و به جای اینکه به کارهایشان بپردازند نگران حرف زدن‌شان باشند که این حرف فردا چه پیامدهایی برای خود و مجموعه‌شان خواهد داشت.

وی افزود: همچنین نیاز به هم افزایی ظرفیت در حوزه رسانه فرهنگ، هنر، صاحبان و ارباب جراید وجود دارد که این را بایستی خود اهالی رسانه ایجاد کنند و به گونه‌ای نشود که تلاش یکدیگر را خنثی کنند و یا اینکه فعالیت‌هایشان به صورت جزیره‌ای شود.

وی عنوان کرد: جلوی هر ندایی که احساس شد هماهنگی و انسجام حوزه رسانه را هدف گرفته است را بگیرید و زمانی که وحدت رویه و نظر بین اهالی رسانه وجود داشته باشد رسانه تقویت خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: اگر بخشی از دل مشغولی اهالی رسانه مربوط به امور داخلی خودشان باشد و بیرون از مجموعه هم هزار و یک دل مشغولی دارند و اگر یک دل مشغولی دیگری در بین‌شان بوجود آید می‌تواند آسیب بزند.

حجت الاسلام و المسلیمن عبادی زاده اشاره کرد:‌ جسته و گریخته چیزهایی به گوش می‌رسد که مایه نگرانی است و از اهالی رسانه می‌خواهم انسجام و اتحاد و هماهنگی و همدلی و حمایت از همدیگر را تقویت کنند.

امام جمعه بندرعباس تاکید کرد: فعالان رسانه‌ای به مطالباتی که در بخش‌های مختلف هرمزگان مطرح می کنم بپرداند تا تبدیل به یک جریان موثر شده و مسایل و مشک‌لهای مردم حل شود.

وی افزود: اگر رسانه مساله مردم را مطالبه کند و من به عنوان نماینده ولی فقیه صحبت نکنم یا حرفی بزنم و رسانه‌ها آن را تقویت نکنند محدود می‌ماند و نتیجه‌ای برای مردم حاصل نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان بیان داشت:‌صدا به گونه‌ای است که هر چه پژواکش بیشتر باشد تاثیر بیشتری در سطوح مدیریتی بالاتر خواهد داشت.

امام جمعه بندرعباس تاکید کرد: هر آنچه گذشت گذشته است اما در دولت جدید باید از روزهای آغازین نگاه توجه و تقویت رسانه در مسوولان آن تزریق شود و این ارتباط آن‌ها با رسانه‌ها بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان: در مطالبه گری ایفای مسوولیت اجتماعی توسط صنایع ناموفق بوده‌ایم

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: سهم اجتماعی صنایع در تحول‌ها و توسعه هرمزگان نکته درست دیگری است که از همان روزی که این مسوولیت را برعهده گرفتم از صنایع و مدیران صنایع مطالبه کرده‌ام و همچنان مطالبه دارم.

حجت الاسلام والمسلیمن عبادی زاده تاکید کرد: جای تاسف دارد که و با وجود رایزنی‌هایی که انجام شده نتوانسته‌ایم در این زمینه موفق عمل کنیم است و با مقایسه هرمزگان با کرمان این مطلب به خوبی آشکار می‌شود.

وی ادامه داد: اینجا یک مسوول فرهنگی برا تامین بودجه ۲ پلاکارد باید از این اداره به آن اداره برود اما در کرمان خود صنایع مبالغ خوبی برای موضوع‌های فرهنگی اختصاص می‌دهند، آنجا بین همه مسوولان این وفاق وجود دارد که بایستی از صنایع بزرگ ایفای مسوولیت اجتماعی را مطالبه کنند و به مسوولان صنایع این مسوولیت سپرده‌اند که در مسایل اجتماعی و غیره نقش آفرینی کنند.

امام جمعه بندرعباس عنوان کرد: صاحبان صنایع هم با وجود این مطالبه‌گری نمی‌توانند به مسوولیت اجتماعی خود عمل نکنند زیرا که می‌دانند در غیر این صورت با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خاطر نشان کرد: اگر مبالغی که از صنایع هرمزگان در زمینه مسوولیت اجتماعی گرفته شده را جمع کرد به اندازه سهم یکی تا ۲ باشگاهی که در استان‌های همجوار با ایفای مسوولیت اجتماعی صنایع تیم‌داری می‌کنند نمی‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده تاکید کرد: هرمزگان ضررها، زیان‌ها و هزار و یک مشکل استقرار صنایع را تحمل می‌کند اما مالیات و سود وجود آنها برای جاهای دیگر است و سهم‌ این استان در جاهای دیگر مصرف می‌شود.

وی افزود: متأسفانه همیشه درحال گفت و گو در دل هستیم که هفته گذشته به نمایندگان هرمزگان گفتم دیگر گفت و گو درخصوص سهم صنایع در مسوولیت اجتماعی کافی است زیرا که مرتب موضوع‌ها را در نشست‌ها و برنامه‌های مختلف مطرح می‌کنیم اما خروجی ندارد، تبیین و دیالوگ به اقدام و راه حلی که رفع مشکل کند منتهی نمی‌شود.

‌رسانه‌ها در هرمزگان به حمایت نیاز دارند

نماینده ولی فقیه در هرمزگان به سهم رسانه‌ها از ایفای مسوولیت اجتماعی صنایع هم اشاره کرد و گفت: این مساله از مسایل مهم است و بارها از مدیرکل ارشاد پرسیده‌ام که چیزی از سهم مسوولیت اجتماعی صنایع غرب بندرعباس به اهالی رسانه رسیده است یا خیر و هنوز نتوانستم آمار دقیقی بدست بیاورم.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: حوزه رسانه در هرمزگان خود اتکا و خودگردان است که اگر از آن‌ها حمایت نشود نمی‌توانند دوام بیاورند، باید در خصوص حمایت از رسانه‌ها موضوع را پیگیری کنیم تا به راه‌حل موثر برسیم زیرا گفت و گو برای گفت وگو بی نتیجه است و می‌خواهم این گفت و گوها به اقدام منتهی شود.

برخی مسایل مطرح شده از سوی هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران در این دیدار شامل نیاز به بومی سازی طرح‌های فرهنگی ملی، بکارگیری ظرفیت صنایع برای رفع چالش های اجتماعی و فرهنگی هرمزگان، وضعیت کرونا و تاثیر آن بر فعالیت‌های رسانه‌ای، نیاز به توجه به حوزه رسانه و طرح‌هایی برای تقویت رسانه و فرهنگ مطالبه گری در هرمزگان می‌شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا