اجتماعیپیشنهاد سردبیرفرهنگ و هنر

ثبت‌ نام کارگاه‌ های مجازی کانون‌ پرورش فکری آغاز شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان گفت: ثبت‌نام کارگاه‌های مجازی ویژه فصل زمستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ پروین پشتکوهی افزود: این کارگاه‌ ها با هدف توانمدسازی و مهارت‌ورزی کودکان و نوجوانان در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، سواد اقتصادی و مهارت‌های زندگی از ۱۸ دی‌ماه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان در گروه‌های سنی «نوباوه» (۴ سال به بالا)، «نوخوان» (۷ سال به بالا)، «نونهال» (۹ سال به بالا)، «نونگاه (۱۲ سال به بالا) و «نوجوان» (۱۵ سال به بالا) می‌توانند در این کارگاه‌ها شرکت کنند.

به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان، این کارگاه ‌ها زیر نظر انجمن‌های تخصصی مهارت‌های زندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود و امکان ارتباط مستقیم مدرس و هنرجو فراهم شده است.

پشتکوهی ادامه داد: در فصل پاییز بیش از ۴۰۰ نفر از مخاطبان توانستند در کارگاه‌های تخصصی فرهنگی، هنری، ادبی و حال خوش زندگی به صورت مجازی حضور یابند و از اطلاعات و دانش تخصصی اساتید بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این کارگاه‌ها تا ۱۷ دی فرصت دارند در پایگاه مجازی کانون به نشانی kpf.ir ثبت‌نام کنند.

استودیو حرفه‌ای صدا در کانون راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان افزود: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی امسال نیز در بخش کتابخوانی ۲۳۳ مخاطب کودک و نوجوان، ۶۵۵ در بخش معرفی کتاب، ۵۹۳ مخاطب در بخش قصه‌گویی، ۱۴۰ کودک و نوجوان در کارگاه نقاشی و کاردستی، ۶۲ مخاطب در شعرخوانی، ۲۸ مخاطب در شناخت مفاخر و ۱۱ مخاطب کودک و نوجوان نیز در بخش نمایش انیمیشن و نقد شرکت کردند.

پشتکوهی خاطرنشان کرد: امسال به دلیل کرونا تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، آموزشی، علمی در فصول مختلف سال به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی همچنین گفت: با راه‌اندازی استودیو حرفه‌ای صدا در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تمامی فعالیت‌های شعرخوانی، قصه‌خوانی و کتابخوانی با صدای اعضای کانون و مربیان ضبط و تولید می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان برگزاری کودکان و نوجوانان در این کارگاه‌های مجازی را موجب ایجاد روحیه نشاط و شادابی و انگیزه برای فعالیت‌های درسی آنان و هم‌چنین شناسایی استعدادهای آنان و آشنایی با فعالیت‌های کانون استان دانست.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان دارای هفت انجمن شامل قصه‌گویی، شعر، داستان، طنز، هنرهای نمایشی، عکاسی و سرود است.

درحال حاضر ۱۵ مرکز ثابت، ۲ مرکز پستی و ۲ مرکز سیار در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان فعال هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا