امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۲۰
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | توقیف ۲ فروند شناور حامل ۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس

توقیف ۲ فروند شناور حامل ۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس

منتشر شده در ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲
۲ فروند شناور

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: به دستور رئیس حوزه قضایی پارسیان، نیروهای ناوتیپ ۴۱۲ ذوالفقار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در این شهرستان، پس از شناسایی ۲ فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب های خلیج فارس، نسبت به توقیف آنها اقدام کردند.

وی تصریح کرد: قاچاقچیان قصد داشتند این محموله‌های سوخت را به کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل کنند که خوشبختانه با رصد اطلاعاتی و در عملیات منسجم تفنگداران دریایی، شناورهای مورد نظر، شناسایی و توقیف شدند.

 قهرمانی در ادامه افزود: مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت از اولویت‌های مهم و مورد پیگیری مستمر دادگستری هرمزگان در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور است و این مهم با تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با قاچاق سوخت و از طریق کارآمدسازی نظارت‌ها و تشدید برخورد با متخلفین توسط دستگاه قضایی استان پیگیری می شود. 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت نهاد‌های مردمی و دیده‌بانان پیشگیری به منظور مقابله با جرایم و آسیب‌های اجتماعی،خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت قاچاقچیان سوخت از طریق مراجعه به سامانه سجام به آدرس اینترنتی Sajam.scpd.ir مراتب را به قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان اطلاع دهند.
 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11690

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *