پیشنهاد سردبیرگردشگری

تنگه چاکاویر؛از دیدنی های جزیره قشم

چاکاویر یکی از ژئوسایت‌های زیبای قشم است و فاصله چاکاویر تا شهر قشم حدود ۹۲ کیلومتر می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری قشم،جزیرهٔ قشم یکی از جزیره‌های استان هرمزگان است که به‌عنوان بزرگترین جزیرهٔ ایران و خلیج‌فارس در تنگه هرمز قرار دارد. این جزیره در چند دههٔ اخیر به یکی از مکان‌های توریستی و گردشگری تبدیل شده‌است و دیدنی های فراوانی دارد که تنگه چاکاویر است.

تنگه چاکاویر

چاکاویر یکی از ژئوسایت‌های زیبای قشم است و فاصله چاکاویر تا شهر قشم حدود ۹۲ کیلومتر می‌باشد.از روستای گوران حدود نیم ساعت پیاده تا تنگه چاکاویر راه است که حتما برای رفتن به تنگه باید با راهنمای محلی همراه شوید و به بازدید این منطقه بروید و قبل از حرکت به‌سمت چاکاویر آب‌و‌هوا را بررسی کنید، چون در هوای بارانی به‌سرعت مسیر منتهی به تنگه و خود تنگه پر از گِل می‌شود و رفت‌وآمدتان را مشکل خواهد کرد.

این تنگه بر اثر فرسایش لایه‌ها با باد و آب در طی میلیون‌ها سال شکل گرفته و از آنجا که مقاومت لایه‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت است، حفره‌ها و حوضچه‌های گوناگونی در این تنگه به وجود آمده است.

اگر به‌ تازگی در منطقه باران آمده باشد، می‌توانید از شنا در حوضچه‌های زیبای تنگه چاکاویر لذت ببرید که پر از آب شیرین باران شده‌اند،اماهمین‌طور که از صخره‌ها بالا می‌روید و به‌سمت دل تنگه حرکت می‌کنید، مسیر صعب‌العبورتر می‌شود و تقریبا دیگر راهی برای جلوتر رفتن وجود ندارد خصوصا اگر باران آمده باشد و حوضچه‌ها پر از آب باشند.در مسیر تنگه چند چاه آب شیرین وجود دارد که محلی‌ها در فصول گرم سال از آن‌ها استفاده می‌کنند‌.

قطعا زیبایی‌های این تنگه بعد از بارندگی بسیار بیشتر از فصول گرم سال است، چون تمام حوضچه‌ها پر از آب می‌شوند و صخره‌ها به‌سبب جنسشان رنگی سبزآبی و زیبا به خود می‌گیرند.سکوت و آرامش منطقه از دیگر جذابیت‌های این تنگه است. وقتی در سکوت تنگه با تمرکز اشکال صخره‌ها را به تماشا می‌نشینید، روحتان سرشار از آرامش می‌شود و صدای آواز پرندگان محلی گوش‌هایتان را نوازش می‌دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا