امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۲۷
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | تنگه بنو لمزان؛ بهشت پنهان لنگه

تنگه بنو لمزان؛ بهشت پنهان لنگه

منتشر شده در ۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۲
تنگه بنو لمزان

به گزارش پایگاه خبری قشم،شهرستان بندر لنگه یکی از شهرستانهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. مرکز این شهرستان، بندر لنگه است که یکی از بنادر مهم جنوب کشور است. .شهر بندر لنگه  از زمان هخامنشیان تا کنون از مهم‌ترین بندرهای ایران و حاشیه خلیج فارس بوده است و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که یکی از زیبا ترین  آن ها  تنگه بنو لمزان است.

تنگه بنو لمزان

در ۹۰ کیلومتری شرق شهرستان بستک روستای بسیار زیبایی قرار دارد که در خود بهشتی پنهان کرده است. تنگه بنو لمزان ، در ۵ کیلومتری شهر لمزان از توابع بندرلنگه در استان هرمزگان است.  شهر لمزان از توابع بندرلنگه است که در مسیر دژگان بستک قرارگرفته و فاصله‌ی حدود ۱۸۰ کیلومتری با بندرعباس و ۱۳۰ کیلومتری با بندرلنگه دارد.

تنگ بنو لمزان ابتدا مسیری ۳۰ دقیقه‌ای پیاده‌روی دارد و پس‌ازآن مسیر آبی با حدود بیش از ۱۲ آبگیر را طی می‌کند. روستای لمزان در دوران گذشته از توابع شهر بستک بوده‌است، اما اکنون از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرلنگه‌است و در دهستان مهران بندر لنگه واقع شده‌است. یکی از روستاهای بخش مهران ومرکز بخش مهران می‌باشد.

این شهر که از مجموعه چند روستای بزرگ نزدیک به هم تشکیل شده حدود ۳۰۰۰ نفر جمعیت دارد. بیشتر مردم شهر اهل سنت هستند. شور بودن آبهای منطقه سبب شده کشاورزی کمتر در آن کمتر رواج داشته باشد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5748

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *