اجتماعیپیشنهاد سردبیر

تمدید مهلت ثبت‌نام تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛  هادی ابراهیمی گفت: بر اساس اعلام جدید در رابطه با تسهیلات ویژه کرونا، زمان ثبت‌نام برای بیمه شده ها تا ۱۵ شهریور وبرای مشاغل غیر رسمی و بنگاههای اقتصادی بیمه نشده تا پایان شهریورماه سال جاری تمدید شده است.

وی افزود: اعطای این تسهیلات صرفاً برای صاحبان کسب و کاری که از طریق سامانه کارا به آدرس www.kara.mcls.gov.ir ثبت نام کرده و فرایند پذیرش و معرفی آنها به موسسه اعتباری طی شده باشد، امکان پذیر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سایر شرایط لازم به منظور دریافت این تسهیلات، خاطرنشان کرد: واحدهای کسب و کاری که در قالب کارفرمایی و یا خویش فرمایی دارای لیست بیمه باشند و در سال گذشته نیز فعال بوده و پس از شیوع ویروس کرونا، یعنی ابتدای اسفندماه نیروی کار خود را نیز تعدیل نکرده باشند، می توانند در سامانه فوق ثبت نام کرده و پس از طی مراحل لازم، از تسهیلات بهره‌مند شوند.

ابراهیمی ضمن تاکید بر اینکه این تسهیلات صرفاً برای یک بار به متقاضیان اعطا می‌شود، بیان کرد: با تمدید زمان ثبت‌نام، بخش قابل توجهی از مشاغل و کارگاههای آسیب دیده ناشی از کرونا، برای دریافت تسهیلات لازم ثبت‌نام می‌کنند.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: تاکنون بیش از ۸۱ میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شده است.

وی افزود: ۲ هزار و ۴۵۷ پرونده با اشتغال ۷ هزار و ۳۸ نفر با مبلغ درخواستی بیش از ۸۹۰ میلیارد ریال در انتظار پرداخت تسهیلات هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا