اجتماعیاخبار قشمسیاسیکرونا

تفویض اختیار به استانداران مناطق قرمز

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ رئیس جمهوری در ارتباط ویدیو کنفرانسی در جلسه ملی ستاد مقابله با کرونا گفت: درصورت نیاز بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح در بندرعباس به کار گرفته می‌شود.

روحانی افزود: در تمام دنیا هر چقدر کشور پیشرفته باشد میزان تخت، آی سی یو و امکانات از لحاظ پزشک و پرستار محدود است و همه جا محدودیت‌هایی وجود دارد

وی گفت: هر استانی که وارد اوج ویروس کرونا می‌شود این اوج به صورت آرام و پشته‌ای از آن عبور کنیم.

رئیس جمهوری در ادامه تاکید کرد: دولت تمام اقدامات لازم برای افزایش تخت‌ها و تجهیزات بیمارستان ها، ونتیلاتور‌ها و حفاظت برای پرستاران و پزشکان انجام داده و است و امروز در مورد این لوازم شرایط خوبی داریم و مشکلی نداریم، خودمان را آماده کردیم و اگر شرایط سخت تری داشته باشیم آمادگی لازم را داریم.

آقای روحانی گفت: در کنار آمادگی برای مقابله با شرایط سخت باید مردم همکاری‌های خودشان را همچنان مبتنی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام دهند، در شستشوی دست‌ها و رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک است.

رئیس جمهور افزود: امروز به وزارت صمت توصیه شد ماسک ارزان به اندازه کافی در اختیار مردم گذاشته شود و ماسک پارچه‌ای قابل شستشو در اختیار آن باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تاکنون به ایمنی دسته جمعی نرسیده ایم، گفت: نمودار امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا نشان داد بسیاری از استان‌های به پیک رسیده بودند که از پیک خارج شدند و اکنون نیز شرایط آن‌ها فوق العاده نیست، البته در این استان‌ها بیماری هست و بیماران بستری داریم.

وی با اشاره به اینکه برای ویروس کرونا، واکسن و داروی قطعی وجود ندارد، افزود: ما هنوز به نقطه‌ای که حدود ۶۵ درصد جمعیت با این ویروس مواجه شده و از این ویروس عبور کرده و به ایمنی دسته جمعی رسیده باشند، نرسیده ایم.

آقای روحانی ادامه داد: نگرانی همچنان وجود دارد، ما باید در این زمینه مراقبت‌های لازم را انجام دهیم.

رئیس جمهور گفت: اختیاراتی به استانداران استان‌هایی که در وضعیت قرمز کرونایی هستند تفویض می‌شود که باید چارچوب‌های این اختیارات در جلسه پنجشنبه مورد بحث و تایید قرار گیرد و برای شنبه هفته آینده این موضوع را در دستور قرار دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا