اجتماعیپیشنهاد سردبیر

تفاهم نامه اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس با جهاد دانشگاهی هرمزگان منعقد شد

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی هرمزگان از انعقاد تفاهم نامه بین اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس با مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، دکتر بیژن خوشنود در حاشیه نشست انعقاد این تفاهم افزود: از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب مهارتی و حرفه ای است.

وی اضافه کرد: همچنین این تفاهم نامه با هدف فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی و استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت ها و تکالیف سازمانی منعقد شده است.

خوشنود با اشاره به توافقات با اتحادیه کارگزاران کمرگی بندرعباس در این تفاهم نامه گفت: همکاری در معرفی افراد متخصص و اساتید مجرب به مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان هرمزگان جهت استفاده از توانمندی آنان در اجرای دوره های آموزشی و ارائه نتایج نیاز سنجی های آموزشی انجام شده به این مرکز جهت اخذ مجوز دوره های آموزشی و اجرای آن از جمله تعهدات اتحادیه کارگزاران در این اتحادیه بوده است.

وی بیان کرد: از دیگر توافقات اتحادیه کارگزاران کمرکات بندرعباس در این تفاهم نامه می توان به طرح بازدید مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی هرمزگان از گمرکات و بنادر که در اختیار اتحادیه کارگزاران کمرگی بندرعباس است بعنوان محیط آموزشی برای فراگیران و دانشجویان یاد و به همکاری در راستای اجرای دوره های کارآموزی و کارورزی برای دانشجویان و کارآموزان اشاره کرد.

مهندس شکرپور رییس اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس نیز در این نشست به توافقات با مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی هرمزگان در این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: اخذ مجوز دوره های بلند مدت دانشگاهی مرتبط با امورگمرکی و بندری از دانشگاه جامع علمی کاربردی، اخذ مجوز دوره های تخصصی کوتاه مدت(تک درس، تک پودمان )در حوزه گمرک و بندر  از جهاد دانشگاهی و دانشگاه جامع علمی کاربردی و ارائه گواهینامه معتبر به فراگیران توسط جهاد دانشگاهی و دانشگاه جامع علمی کاربردی از توافقات این مرکز در این تفاهم نامه است.

وی اضافه کرد:  همکاری در شناسایی مربیان و متخصصان مورد نیاز برای اجرای دوره های آموزشی، ارائه عناوین و موضوعات پژوهشی مورد نیاز طرف دوم، بهره گیری از اساتید واجد صلاحیت و متخصصان صاحب تجربه طرف دوم در تدوین و  اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت، تامین فضای اداری و آموزشی جهت اجرای دوره های آموزشی و انجام اقدامات لازم جهت بیمه دانشجویان و فراگیران هنگام بازدید از  گمرک و بندر از دیگر توافقات صورت گرفته با مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی هرمزگان در این تفاهم نامه است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا