پیشنهاد سردبیر

تعهدات شهرداری بندرعباس به یونسکو با رویکرد توسعه شهری است

مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری‌های شهرداری بندرعباس گفت: مجموعه تعهدات شهرداری بندرعباس در قالب مبحث شهر خلاق سبب توسعه شهری و رشد ظرفیت‌های گردشگری نیز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از بندرعباس، احمد پایدار مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری بندرعباس امروز در نشست شورای شهر بندرعباس با بیان این که اقرار می کنیم که نتوانستیم مبحث شهر خلاق را به خوبی در جامعه معرفی کنیم، اظهار داشت: شاید به مبحث شهر خلاق و عضویت بندرعباس در شبکه شهرهای خلاق به عنوان مبحث فانتزی و دست دوم نگاه شده است اما حقیقت آن است که عضویت بندرعباس در این شبکه در مسیر توسعه شهری و رشد ظرفیت‌های گردشگری و رونق صنایع دستی است.

وی با بیان این که تعهداتی داریم همچون راه اندازی بازار صنایع دستی را در قالب شبکه شهرهای خلاق داریم، عنوان کرد: این مهم را امیدواریم تا پایان سال انجام برسانیم تا با بهره برداری از آن بتوانیم ۵۰ درصد راه نرفته را بپیماییم.

مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری بندرعباس از راه اندازی بازار مجازی صنایع دستی، راه اندازی پارک زندگی محلات، حمایت از دانشجویان خارجی مقطع دکتری در مباحثی مشخص و مرتبط به عنوان دیگر تعهدات مطرح با یونسکو در قالب شبکه شهرهای خلاق یاد کرد و عنوان داشت: بازنگری در مبلمان شهری، راه اندازی کانال‌های مجازی و تولید محتوا در برنامه های تلویزیونی و رادیویی بخشی دیگر از تعهدات مرکز خلاقیت است که گام‌های خوبی در این زمینه تاکنون برداشته شده است.

پایدار خاطرنشان کرد: اگر یونسکو و تعهدات آن در کار نبود هم باز می‌ارزید که ما صنایع دستی و توانمندی‌های جامعه‌مان از جمله زنان جامعه‌مان را مورد توجه قرار داده و حاصل کار آنها را به نمایش بگذاریم و لذا مجموعه این تعهدات منجر به یک رشدی در زمینه‌های مختلف بخصوص در مبحث گردشگری و صنایع دستی خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا