پیشنهاد سردبیرکرونا

تزریق واکسن کرونا پاستوکووک، محصول مشترک ایران و کوبا، در بندرعباس آغاز شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن اعلام این خبر گفت: واکسن کرونا پاستوکووک، یکی از موثرترین واکسن‌های کرونا در دنیا و محصول مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ دکتر حسین پور ضمن بیان اینکه واکسن پاستوکووک ، برای گروه کودکان در سنین۳ تا ۱۸ سال و هم چنین بزرگسالان ۱۸ سال به بالا مناسب است افزود: این محصول دارای دز یادآور ( دوز سوم) بوده که برای مقابله با جهش دلتا بسیار موثر است تا حدی که قدرت پیشگیری از بیماری و بستری شدن در این واکسن، با تزریق سومین دز، ۹۱/۶ درصد است.

 حسین پور در ادامه گفت: تزریق اولین محموله از واکسن پاستوکووک سه‌شنبه ۲۰ مهرماه، در بندرعباس آغاز شد و مطابق با گروه‌های سنی نوبت داده شده، افراد در سنین ۱۲ سال به بالا، این واکسن را دریافت نموده‌اند.

 وی در خاتمه با اشاره به اینکه سامانه SALAMAT.GOV.IR برای نوبت‌دهی واکسن افراد ۱۲ سال به بالا هم‌چنان فعال است گفت: مطابق اطلاعیه جدید مهلت دریافت اولین نوبت واکسن در افراد بالای ۱۲ سال تا بیست‌وپنجم مهرماه تمدید شده است لذا با توجه به اهمیت و لزوم واکسیناسیون از افراد واجد شرایط و خانواده‌ها درخواست می‌شود که در مهلت باقی‌ماننده جهت ثبت‌نام و تزریق واکسن اقدام نمایند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا