اجتماعیپیشنهاد سردبیر

ترخیص سه هزار کانتینر کالا در بندر شهید باهنر بندرعباس دستور قضایی گرفت

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در بازدید از بخش های مختلف گمرک و بندر شهید باهنر بندرعباس، دستور داد سه هزار کانتینر کالا ی رها شده در انبارهای این بندر به سرعت ترخیص شوند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛به نقل از ایرنا،علی صالحی روز چهارشنبه در این جریان بازدید ازگمرک شهید رجایی بندرعباس اظهارداشت: این تعداد کانتینر کالا که از اقلام استراتژیک و مورد نیاز صنایع تولیدی و مایحتاج عمومی مردم است، باید تا پایان شهریور ترخیص شوند و در غیر این صورت عملیات فروش آنها به منظور تأمین نیاز مردم انجام خواهد شد.
وی گفت: هم اکنون این حجم زیاد از کالاهای مورد نیاز کشور که واردات آنها مربوط به سال ۱۳۹۷ و پیش از آن می باشد، در انبارهای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی واقع در بندر شهید باهنر بندرعباس نگهداری می شوند و به دلیل کمبود امکانات نگهداری در معرض تضییع قرار گرفته اند.
رییس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به ضرورت ساماندهی هرچه سریع تر انبارهای موجود ابراز داشت: با توجه به اهمیت ترخیص به موقع کالاهای مورد نیاز کشور، نهاد قضایی استان در راستای احقاق حقوق عامه و به منظور رفع موانع، اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا هرچه سریع تر این حجم زیاد از کالاهای وارداتی در اختیار مردم قرار گیرند.
صالحی با بیان اینکه مسوولان مربوطه مشکل اصلی در روند تعیین تکلیف این کانتینرها را کمبود نیرو و امکانات بیان کرده اند، تأکید کرد: تعیین تکلیف این حجم وسیع از کالاهای دپو شده و رفع انباشت کالاهای موجود نیازمند برنامه ریزی و تلاش مضاعف همه ارگان های مسوول است.
در بازدید رییس کل دادگستری استان هرمزگان از انبارهای بندرشهید باهنر بندرعباس وضعیت خودروهای دپو شده در این بندر نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در کم‌ترین زمان ممکن؛ نسبت به تعیین تکلیف حجم زیاد خودروها و ماشین آلات راهسازی و سوخت‌رسانی موجود در انبارها به منظور تأمین نیاز کشور اقدام شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا