اجتماعیپیشنهاد سردبیر

تجمع فرهنگیان بندرعباس در اعتراض به همسان سازی حقوق و رتبه بندی معلمان

معلمان بندرعباس طی یک هفته اخیر دو بار تاکنون با تجمع مقابل آموزش و پرورش هرمزگان و استانداری هرمزگان خواستار گره‌گشایی از مشکلات خود بخصوص در زمینه اجرای طرح رتبه‌بندی هستند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس، شماری از معلمان بندرعباس در یک هفته اخیر دوبار تاکنون در مقابل اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و استانداری هرمزگان تجمع کرده و خواستار توجه مسؤولان و پیگیری خواسته‌های خود از سوی مسؤولان استان و نمایندگان خویش شده‌اند.

این معلمان خواستار تصویب کامل و واقعی رتبه بندی معلمان بر اساس اسناد بالادستی و اجرا و بهره‌مندی کامل و حقیقی از منافع واقعی آن هستند طرحی که به گفته منادی سفیدان عضو کمیسیون آموزش و پرورش مجلس بر اساس آن نباید دریافتی معلم کمتر از ۸۰ درصد حقوق و فوق العاده‌های یک استاد دانشگاه که همتراز او در وزارت علوم است، باشد. این همترازی با توجه به اینکه اکثریت معلمان لیسانس و فوق لیسانس هستند، معادل سازی خواهد شد.

همچنین معلمان هرمزگانی خواستار تهیه زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای تدریس مجازی در مدارس و عدم استفاده معلمان مدارس از امکانات و لوازم شخصی خود از جمله هزینه خرید تبلت و گوشی هوشمند هستند که قیمت آن به اندازه حقوق یک ماه یک معلم است.

همسازی واقعی و دائمی حقوق فرهنگیان بازنشسته کشوری، پرداخت اضافه کار و حق التدریس دبیران همراه با حقوق ماهانه، برقراری بیمه تکمیلی با پوشش هزینه‌های کمرشکن پزشکی و دندانپزشکی همانند دیگر دستگاه‌ها و برقراری کمک هزینه از جمله دیگر خواسته‌های معلمان در تجمعات اخیرشان در هرمزگان عنوان شده است.

رقم دقیق افزایش حقوق مشخص نیست

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته، هنوز میزان دقیق ارتقای ارقام احکام حقوقی فرهنگیان مشخص نشده است و همچنان در حال رایزنی با نمایندگان ملت هستیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه لایحه ۹ بندی طرح رتبه بندی دبیران به زودی در مجلس مطرح خواهد شد، گفت: تعدادی از نمایندگان خواهان بررسی سریع این لایحه شدند و قرار است تا لایحه مذکور تا هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح شود.

وی عنوان کرد: نتیجه طرح رتبه بندی صرفاً از سوی مجلس شورای اسلامی، در هفته های آینده اعلام و از طریق پورتال رسمی وزارت آموزش و پرورش به فرهنگیان اطلاع رسانی خواهد شد.

با توجه به دغدغه معلم های هرمزگان در این زمینه ضروری است تا نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز به طور جدی پیگیر تحقق خواسته‌های معلمان در مجلس شورای اسلامی باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا