پیشنهاد سردبیرعلمی و پزشکیکرونا

تاخت و تاز کرونا در هرمزگان/ آمار بستری‌ها بی سابقه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شمار شهرستان‌های با وضعیت قرمز در هرمزگان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛به نقل از صدا و سیما،حسین فرشیدی افزود: اکنون همه شهرستان‌های استان هرمزگان به جز شهرستان‌های بشاگرد و بوموسی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اکنون شهرستان‌های بستک، بندرلنگه، بندرعباس، پارسیان، حاجی آباد، بندرخمیر، رودان، سیریک، جاسک، قشم و میناب در وضعیت قرمز کرونایی هستند.

وی با بیان اینکه با کمبود شدید تخت در بیمارستان‌های استان روبرو هستیم گفت: اکنون ۸۳۰ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که این آمار بی سابقه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: روزانه ۲۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری می‌شوند و ۱۱۰ بیمار نیاز به تخت‌های ویژه آی سی یو دارند.

فرشیدی گفت: در سه هفته اخیر موارد مثبت و موارد بستری در استان افزایش یافته است و در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس ظرفیت چهار بخش آی سی یو تکمیل است.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع دستگاه‌های ونیلاتور در بخش‌های غیر از آی سی یو به کار برده می‌شود؛ افزود: اکنون شهر بندرعباس در وضعیت فوق بحرانی و شهرستان‌های میناب و بندرلنگه در وضعیت بحرانی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: اگر آمار‌های کرونایی همین طور روند افزایشی داشته باشد تا هفته آینده میزان مرگ و میر هم افزایش می‌یابد.

فرشیدی افزود: در سال گذشته و در پیک قبلی شمار بستری‌ها حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ بیمار بود، اما در این پیک جدید بیش از ۸۰۰ بیمار بستری داریم.

وی گفت: اکنون حدود ۱۰ هزار بیمار قرنطینه هستند و با شرایط فعلی باید محدودیت‌های کرونایی شهر‌های قرمز در استان اجرا شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: بر این اساس فقط مشاغل گروه یک اجازه فعالیت دارند و حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی نباید بیشتر از یک سوم باشد.

وی رفت و آمد بین شهر و روستا را افزایشی عنوان کرد و گفت: پایان طرح برخی از متخصصان و جابجایی آن‌ها هم یکی از دیگر مشکلات است که در تلاش هستیم تا این متخصصان تا شهریور در استان باقی بمانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: گونه غالب کرونا در استان انگلیسی است، اما گونه‌های هندی و دلتا هم در مناطق شرقی وجود دارد که افزایش موارد مثبت را به همراه داشته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا