امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۴
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت بخش کووید بیمارستان های هرمزگان تکمیل است

بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت بخش کووید بیمارستان های هرمزگان تکمیل است

منتشر شده در ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸
کووید

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، دکتر فاطمه نوروزیان یکشنبه شب به رسانه ها اعلام کرد: در حال حاضر ۳۵۹ نفر مبتلا به کووید در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند که از این شمار ۱۱۴ نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند.

به گفته وی ۵۴ نفر از مبتلایان بستری در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که حال ۱۳ نفر از آنها چندان مساعد نبوده و پزشکان امیدی به بهبودی این بیماران با توجه به شدت و پیشرفت بیماری در آنها ندارند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: متأسفانه در شبانه روز گذشته دو نفر شامل یک مرد و زن ۸۴ و ۶۶ ساله از شهرستان های میناب و بندرلنگه به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و آمار فوتی های کووید در استان هرمزگان به۲هزارو ۲۹۷ نفر رسید.

وی با انتقاد از کسانی که با وجود شرایط استان و وضعیت قرمز بسیاری از شهرستان ها همچنان در رعایت پروتکلهای بهداشتی سهل انگاری می کنند، گفت: همه ما در برابر سلامت جامعه مسوول هستیم به ویژه نسبت به کودکان و سالخوردگان که سیستم ضعیف تری نسبت به بقیه افراد جامعه دارند و متاسفانه سویه جدید کرونا ، کودکان بسیاری را درگیر کرده و موجب افزایش شمار بستری ها در بیمارستان ها شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد: از همه مردم خواستاریم تا در رعایت پروتکلهای بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند و این موضوع را در نظر بگیرند که سهل انگاری در این موضوع می تواند به قیمت جان بسیاری از مردم تمام شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11729

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *