اقتصادیپیشنهاد سردبیر

رها سازی ۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در خورهای هرمزگان

مديركل شيلات هرمزگان گفت : 40ميليون قطعه بچه ميگو امسال با هدف توليد واشتغال در سال اقتصاد مقاومتي در خورهاي استان رها سازي شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ سید پرویز محبی  افزود: از ابتدای شروع طرح رها سازی میگو در هرمزگان (سال ۱۳۸۲) تاکنون ، نیز بیش از ۳۶۰ میلیون قطعه بچه میگو در خورهای استان رهاسازی شده که حدود ۵۰ درصد از میزان رهاسازی در مدت چهار سال گذشته انجام شده است.

وی ادامه داد: بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون قطعه لارو میگو در هرمزگان امسال تکثیر و ذخیره سازی می شود که تولید افزون بر ۱۲هزار تن را بدنبال دارد.

وی بیان داشت: ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی در آب‌های استان ، تقویت یگان حفاظت منابع و آبزیان شیلات هرمزگان ، کاهش صید غیرمجاز و مهار صید بی ‌رویه از برنامه‌های مهم شیلات هرمزگان به‌ منظور ترمیم ذخایر آبزیان است.

هرمزگان حدود چهار هزار هکتار مزرعه پرورش میگو در شهرستان های بندرلنگه ، سیریک ، جاسک ، قشم ، میناب ، پارسیان و بندرعباس دارد.

استان هرمزگان با داشتن ۳۰ هزار صیاد و ۲۲ بندر صیادی با یکهزار و ۴۰۰ کیلومتر نوار ساحلی جایگاه نخست صید آبزیان را در بین استان های کشور دارد و در تکثیر و پرورش آبزیان نیز پیشرو است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا