اجتماعیپیشنهاد سردبیرکرونا

قبل از ابتلا به کرونا به یک باور غلط اعتقاد پیدا کرده بودم/ به هر مهمانی نه بگویید

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ دوست دارد از وضعیتی که کرونا برای او بوجود آورده بگوید. می خواهد بگوید که قبل از ابتلا به کرونا چه برداشتی از این ویروس داشته و حالا که مبتلا شده، در نگاهش چه تغییری ایجاد شده است. او می گوید خیلی ها کرونا را به سخره گرفته بودند، حتی خود او؛ او فکر می کرد دیگران به کرونا مبتلا می شوند و او در برابر این ویروس مقاوم است و با پوشیدن ماسک و دستکش می تواند به راحتی هر جایی که دلش خواست برود. در مهمانی و مجالس شرکت کند بدون اینکه ترسی از ابتلا به کرونا داشته باشد.

خلیل بزرگمهر ـ ندای هرمزگان
خودش هم پیشنهاد گفتگو را داد و گفت، می خواهم با این گفتگو واقعیت های پیش و پس از ابتلا به کرونا را برای دیگران بازگو کنم. او دقیق می گوید، میثاق باقر زاده ام و ۲۸ سال و ۹ ماه و ۱۳روز سن دارم و ساکن روستای کهورستان هستم.
او در شرایطی این گفتگو را انجام داد که روستای کهورستان با موج شیوع کرونا مواجه است و دقیقا از همین روز تصمیم گرفته شد که اهالی این روستا برای شکست کرونا، قرنطینه خانگی شوند.
او در گفتگو با ندای هرمزگان، به بیان حال و هوایش قبل و بعد از کرونا پرداخته است که مشروح گفتگو در ادامه می خوانید.
چطور به کرونا مبتلا شدی؟
پشت کردن به شعار در خانه ماندن یکی از دلایل اصلی ابتلای من به کرونا بود. تا  قبل از ابتلا به کرونا، مدام به این شهر آن شهر می رفتم، همیشه در سفر به بندر عباس، خمیر، لنگه و… بودم.  با خودم می گفتم من رعایت می کنم و جوان هستم از این رو به کرونا مبتلا نمی شوم. ضمن اینکه کرونا رو به سخره گرفته بودم
چه زمانی متوجه علائم کرونا در بدنتان شدی؟
دقیقا روز بعد از عید فطر که دید و بازدیدهای متعدد از بندرعباس، خمیر، کهورستان و روستاهای مجاور داشتم، احساس سر درد و بدن درد داشتم و فکر می کردم این دردها از خستگی گشت و گذار است.
منشا ابتلای خود را چه می دانید؟ یعنی جاهایی که رفتید علائمی از ابتلا به کرونا در آن مجالس دیده شده است؟
دقیق نمی دانم، من حتی جاهایی که می رفتم به اصطلاح رعایت می کردم، دستکش و ماسک و ژل ضد عفونی همیشه توی ماشین داشتم و استفاده می کردم، یک لحظه غفلت باعث ابتلا شدنم شده و خودم هم شوکه شده ام
از بستگان و دوستانی که با آنها رفت و آمد داشتید، کسی به کرونا مبتلا شده است؟
خوشبختانه هنوز کسی تستش مثبت نشده ولی ناگفته نماند بعضی ها علائم دارن و منتظر تست هستند
یعنی ممکن است از طریق شما به کرونا مبتلا شده باشند؟
من به تمام کسانی که با آنها ارتباط داشتم زنگ زدم، ولی تاکنون تست آنها مثبت نبوده است.
خودتان فکر می کنید کجا پروتکل بهداشتی را رعایت نکرده و به کرونا مبتلا شده اید؟
دوستان خیلی صمیمی در عید دیدنی در آغوش می گرفتم و باورم بر این بود که اگه قرار است با در آغوش گرفتن دوستان به کرونا مبتلا شوم بگذار مبتلا شوم و الان احساس می کنم به یک باور غلط اعتقاد پیدا کرده بودم.
پس ممکن است یکی از دوستان شما ناقل بدون علامت بوده باشد؟
احتمالا
چطور شد که حاضر شدی تست کرونا بدهید؟
سر درد و بدن درد شدید امانم را بریده بود و برای درمان به درمانگاه کهورستان مراجعه کردم و با توجه به علائمی که داشتم به پیشنهاد دکتر رزانی تست دادم. یعنی هیچ مقاومتی در برابر انجام تست نداشتم و با کمال میل قبول کردم. بنا به توصیه پزشک معالج تا زمان اعلام نتیجه تست تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کردم.
بعد از اینکه جواب تست شما مثبت شد چه حسی داشتید؟
اول ترسم بیشتر از قبل شد. ولی بعد پذیرفتم و شروع کردم به اطلاع رسانی تا وجدانم را آرام کنم. چرا که نگران بودم آغازگر زنجیره انتقال باشم که خداروشکر با بررسی هایی که کردم ظاهر امر چنین چیزی را نشان نمی دهد.
الان که در قرنطینه هستید حال تون چطور هست چه علائمی دارید؟
دارو مصرف میکنم و با آقای دکتر رزانی و آقای برخه بهورز خانه بهداشت کهورستان ارتباط تلفنی دارم. حالم خداروشکر خوب است،  تب و سرفه و تنگی نفس ندارم، کمی خارش گلو و گرفتگی عضلانی دارم. هیچ دارو و دمنوشی را بدون هماهنگی پزشک مصرف نمی کنم، دوستان پیشنهادهایی می دهند برای مصرف دارو و دمنوش های مختلف، ولی بدون هماهنگی پزشک و بهورز روستا، هیچ کاری نکردم و خداروشکر خیلی حالم بهتر است.
چه کسی به شما اطلاع داد که به کرونا مبتلا شده اید؟
مرکز بهداشت به خانوادم خبر داده بودنن و خانواده با برنامه ریزی و آرام آرام گفتند که تست کرونای من مثبت شده و باید مراقبت های بیشتری بکنم.
آیا فکر می کردید تست تان مثبت باشد؟
دیگه از جواب تست ناامید شده بودم چون حالم خوب بود فکرش را نمی کردم جواب تستم مثبت باشد،  فکر می کردم دو روزی سردرد و بدن درد داشتم و تمام شده است. چون تصورم از کرونا یک بیماری خیلی وحشتناک و مرگ آور بود به همین خاطر ترس و استرس از ابتلا به کرونا وحشتناک تر از دست و پنجه نرک کردن با کروناست
پس از ابتلا برخورد مردم با شما چگونه است؟
خیلی پیام دادند و تشویقم کردند. دوستان امید می دادند برای بهبودی ام و می گفتند که این روزها گذراست و کرونا ماندگار نیست
چه توصیه ای به افرادی که هنوز به کرونا مبتلا نشده اند دارید؟
رعایت پروتکل بهداشتی مهم ترین اصلی است که من همه را به اجرای آن توصیه می کنم. کرونا رو شوخی نگیرید از جایی وارد زندگی شما می شود که حتی فکرش را نخواهید کرد. من هنوز روزهای ابتدایی ابتلا به کرونا را تجربه می کنم و از روزهای دیگر ماندن در قرنطینه خبر ندارم اما از همه می خواهم که در خانه خود بمانید و بدون رودربایستی به مهمانی نه بگویید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا