امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۲۹
صفحه نخست | اخبار قشم | بزرگراه توحید قشم با حضور معاون وزیر راه افتتاح شد

بزرگراه توحید قشم با حضور معاون وزیر راه افتتاح شد

منتشر شده در ۲۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۴

 قطعه اول بزرگراه توحید حدفاصل بزرگراه امام رضا(ع) شهر قشم تا روستای نخل‌گل‌ به رمکان امروز پنجشنبه ۲۱ تیر با حضور داریوش امانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افتتاح و بهره برداری شد.

بزرگراه توحید قشم با حضور معاون وزیر راه افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری قشم، معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در این مراسم گفت: طول مسیر بزرگراه توحید ۱۰ کیلومتر رفت و ۱۰ کیلومتر برگشت است.

سعید اکبریان ادامه داد: بخش نخست این‌ طرح تا روستای نخل‌گل در ۲ مسیر رفت و برگشت هر مسیر به طول ۲.۵ کیلومتر بهره برداری شده است.

وی توضیح داد: عملیات اجرایی قطعه یک این بزرگراه با ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار انجام و با اجرای رفیوژ میانی، جداول کناری، احداث روشنایی و آسفالت افتتاح شده است.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: افتتاح و بهره برداری از این بزرگراه با هدف تحقق توسعه پایدار جزیره قشم و ارتقای ایمنی و کیفیت جاده‌های مواصلاتی سطح جزیره و خدمت رسانی بهتر به گردشگران ورودی به بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس انجام شده است.

در آیین افتتاح این بزرگراه امام جمعه، رییس سازمان منطقه آزاد، رییس شورای اسلامی شهر، شهردار، رییس تبلیغات اسلامی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان و رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قشم حضور داشتند.

شهرستان قشم دارای ۵۸۱.۱ کیلومتر راه شامل ۲۷.۲ کیلومتر بزرگراه، ۱۶۳.۲ کیلومتر راه اصلی، ۶۵.۵ کیلومتر راه فرعی، ۳۰۳.۳ کیلومتر راه روستایی و آسفالته، ۴.۸ کیلومتر راه خاکی و ۱۷ کیلومتر راه شوسه (جاده ای که عملیات زیرسازی آن انجام شده باشد و به جای آسفالت روی آن شن ریخته باشند) است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=24339

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *