اجتماعیاخبار قشم

برگزاری دوره‌های مجازی آموزش دروس علوم انسانی و نرم افزارهای کاربردی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ علی ریسانی نژاد رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی هرمزگان اظهار کرد: گروههای آموزشی به عنوان مجامع آموزشی، پرورشی و پژوهشی با این اندیشه به وجود آمده‌اند که ضمن برقراری تعامل و ارتباط سازنده بین دبیران و با جلب مشارکت آنان در فرآیند تعلیم و تربیت،‌ زمینه استفاده از تجارب و اطلاعات علمی،‌ آموزشی و حرفه ای صاحب‌نظران و دبیران در رابطه با روش‌های تدریس، شیوه های اندازه‌گیری و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ، نقد و بررسی کتب درسی، کاربرد تکنولوژی آموزشی، تقویت زمینه تحقیق و پژوهش در زمینه بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش و در نهایت بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی را فراهم آورند.
وی افزود: رسالت خطیر گروه‌های آموزشی به ویژه در دوره متوسطه آماده سازی نیروی انسانی برای ورود به جامعه و بازار کار، مسؤولیت‌پذیری،‌ استقلال طلبی، رشد شناختی و عاطفی نوجوانان است. لذا حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای بودن دبیران و نهادینه کردن فرهنگ توسعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی استان هرمزگان از برگزاری دوره‌های مجازی آموزش دروس علوم انسانی و نرم‌افزارهای کاربردی در استان به همت مرکز ترویج علوم انسانی خبر داد و ادامه داد: این فعالیت‌ها در راستای ارتقای سطح کیفی آموزش علوم‌انسانی و مهارت‌آموزی دبیران دانست.

ریسانی نژاد اضافه کرد: دوره آموزش نرم‌افزار کمتازیا (Camtasia) 1 الی ۶ مرداد زمان آزمون ۷ مرداد۹۹ برگزار می گردد و دبیران فلسفه می توانند در دوره آموزش فلسفه، را از ۱ الی ۷ مرداد ۹۹ ، با تدریس دکتر شهرآیینی ، دکتر طبّی ممتاز شرکت کنند.زمان آزمون آنلاین ۸ مرداد ۹۹ خواهد بود. دبیران دین و زندگی نیز از ۵ الی ۱۱ مرداد ۹۹ دوره آموزش دین و زندگی را با تدریس آقای دکتر شکرانی مولف کتاب درسی مشاهده کنند و زمان آزمون ۱۲ مرداد خواهد بود. دوره آموزش تاریخ با تدریس خانم حشمتی مولف کتاب درسی از ۱۲ الی ۱۹ مرداد برای دبیران تاریخ قابل مشاهده است و زمان آزمون ۲۰ مرداد ۹۹ خواهد بود. دوره مجازی جغرافیا با بازده زمانی مشاهده دوره از ۱۹ الی ۲۵ با تدریس آقای دکتر یمانی و خانم دکتر فلاحیان است و زمان آزمون ۲۶ مرداد ۹۹ خواهد بود.
ویخاطرنشان کرد: کلیه آزمون‌ها در تاریخ ذکر شده و در بازده زمانی ۹ الی ۱۶ برگزار می گردد.کلیه دبیران دروس ذکر شده در متوسطه دوره دوم می توانند به لینک : https://bit.ly/3gDcklF مراجعه نمایند و مطابق با راهنمای ثبت نام از دوره‌ها بهره‌ ببرند. در صورت نیاز شماره های پشتیبان‌های مرکز ترویج علوم انسانی در تلگرام و واتس اپ به شماره ۰۹۰۳۰۴۱۸۱۴۶ و ۰۲۱۶۶۹۶۲۷۴۵ پاسخگو خواهند بود.

لازم به ذکر است، تنها برای همکارانی که در این دوره ثبت نام نموده و آزمون آنلاین را با موفقیت پشت سر گذاشتند گواهی شرکت در دوره مجازی صادر خواهد گردید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا