امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۲
صفحه نخست | اخبار قشم | بررسی درخواست برای گشایش مرز جدید دریایی در قشم

بررسی درخواست برای گشایش مرز جدید دریایی در قشم

منتشر شده در ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷
مرز

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، منصور عیسی‌وند، رییس اداره مرز های مجاز و گذرنامه وزارت کشور صبح امروز در حاشیه بازدید از بندرشهید رجایی اظهار کرد: یکی ازوظایف این کارگروه بررسی مشکلات و ساماندهی پایانه‌های مرزی اعم از زمینی، دریایی و فرودگاه‌های دارای مرز هوایی است تا بتوان در راستای برطرف کردن موانع و تسهیل در توسعه تجارت اقدام کند.

وی ادامه داد: در سفر دو روزه اعضای کارگروه مرزهای مجاز وزارت کشور علاوه بر بازدید از بنادر استان، از زیرساخت‌های پالایشگاه و اسکله نفتی حرا قشم نیز بازدید خواهند کرد.

رییس اداره مرزهای مجاز و گذرنامه وزارت کشور از دیگر اهداف این سفر دو روزه را بررسی درخواست وزارت نفت مبنی بر گشایش مرز جدید دریایی در قشم دانست و عنوان کرد: در کارگروه، طرح توجیهی مطرح و مباحث مختلف آن توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفته است که بعد از بازدید میدانی و بررسی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و نیز پایش مشکلات موجود در نشست مشترک در خصوص اعطای یا عدم عدم گشایش مرز تصمیم‌گیری خواهد شد.

احمد پویافر، مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری هرمزگان نیز با اشاره به موقعیت استراتژیک و اینکه این استان بیش‌ترین مرز ساحلی را در اختیار دارد، گفت: هرمزگان از ۱۵ مرز مجاز برخودار است که یکی از اهداف سفر این کارگروه نیز بررسی وضعیت مرزهای دریایی و خشکی این استان در بنادر و جزایر است.

به استناد ماده ۱۰۳ قانون امورگمرکی، نمایندگانی متشکل از سازمان‌های وزارت کشور، وزارت اطلاعات، گمرکات، نیروی انتظامی، وزارت صمت و برنامه و بودجه اعضای کارگروه مرزهای مجاز کشور را تشکیل می‌دهند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=7264

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات