اجتماعیپیشنهاد سردبیرقشم

بذر دهی جنگل های حرا در قشم آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ اکبر محمودی زاده، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم: گونه درختان حرا از  ۲۰ مرداد تا ۱۵ شهریور در سواحل شرقی قشم به بذر می نشیند.گسترش جنگل و حفظ تنوع زیستی، حفاظت از خاک، تقویت زیستگاه پرندگان و حشرات از اهداف تولید و کاشت جنگل حراست.

وی افزود: جنگل های حرا بر روی خاک های لجنی ناشی از رسوب خاک های حاصل از فرسایش سواحل رشد می کند و با جزر و مد آب در دریا شناور می شوند و این ویژگی راز شگفتی جنگل های اسطوره ای حراست.

محمودی زاده بیان کرد: جنگل های حرا، زیستگاه پرندگان مهاجر، حشرات، دو کفه ای ها و محلی امن برای تخم ریزی آبزیان به ویژه میگو است به طوری که۵۰ درصد از آبزیان خلیج فارس و دریای عمان در جنگل های حرا تخم ریزی می کنند.

حَرّا (نام علمی: Avicennia marina) درختی از جامعه گیاهی مانگرو است. کلمه مانگرو اسم مرکبی است معرف اکوسیستم خاص در مناطق استوایی، حاصل از تجمع بسیار ویژه‌ای از گیاهان و جانوران در سواحل پست خورها، دلتاها، برکه‌ها و سواحل دریاها و در عین حال نشانگر و معرف درختان و درختچه‌های این گونه اکوسیستم‌ها نیز می‌باشد. این گیاهان در گروه گیاهان شوره‌زی قرار دارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا