اجتماعیاخبار قشم

با طرح اشتغال زایی دولت ۱۴۰ شغل تا پایان امسال در قشم ایجاد می‌شود

فرماندار قشم گفت: در راستای اجرایی شدن طرح‌های اشتغال زایی دولت در این شهرستان، ۷۰ نفر در طرح یارانه دستمزد، ۵۰ نفر در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی و ۲۰ نفر نیز در طرح معافیت و مشوق بیمه کارفرمایی مشغول فعالیت می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علیرضا نصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:این طرح‌های اشتغال زایی تا پایان برنامه ششم توسعه در کشور قابل اجراست.

وی اشاره به طرح‌های افتتاحی دولت در قشم، تصریح کرد: با راه‌اندازی کامل این طرح‌ها نیز بخش زیادی از جمعیت بیکاران این شهرستان از اشتغال پایدار بهره‌مند می‌شوند.

فرماندار قشم بیان کرد: اولویت اشتغال در این شهرستان بر استفاده از نیروهای بومی شهرستان و استان است و در صورت نیاز به افراد متخصص امکان اشتغال سایر افراد در این صنایع وجود دارد.

نصری خاطر نشان کرد:با واکسیناسیون ۷۰ درصد از مردم، کاهش احتمال شیوع ویروس کرونا و آغاز سفر مردم به قشم، فعالیت تعداد زیادی از بیکاران ناشی از کرونا در بخش گردشگری دوباره آغاز شده است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا