اجتماعیاخبار قشمکرونا

بازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان‌های هرمزگان/کمبودهای درمانی در مواجهه با کرونا احصا شد

معاون درمان وزیر بهداشت در سفر به هرمزگان، از بیمارستان‌های خلیج فارس و شهید محمدی بندرعباس و پیامبر اعظم(ص) قشم بازدید کرد و کمبودهای درمانی این بیمارستان‌ها را شناسایی و برای تامین آنها قول مساعد داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم، دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت به همراه دکتر گل پیرا، رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزارت بهداشت با هدف بررسی وضعیت بیماری کووید ۱۹ و نحوه ارائه خدمت به بیماران در مراکز درمانی از ۳ بیمارستان تخصصی هرمزگان بازدید کردند.

دکتر حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به همراه معاونین توسعه و درمان دانشگاه معاون وزیر را همراهی کردند و وی را در جریان آخرین تحولات حوزه درمان و وضعیت پذیرش، بستری و درمان بیماران کووید ۱۹ قرار دادند.

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزارت بهداشت در حاشیه این بازدیدها در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اهداف برنامه سفر به هرمزگان، دیدار با مدافعین سلامت و عرض خدا قوت به پزشکان و کادر درمانی استان که در شرایط سخت اپیدمی در حال خدمت به بیماران هستند، بود.

دکتر رضا گل پیرا افزود: با توجه به شرایط بیماری در هرمزگان، مقرر شد در این سفر ضمن بررسی نیازها و کمبودهای درمانی، در صورتی که نیاز به تجهیزات بیمارستانی وجود داشته باشد، با نظر موافق معاونت درمان وزارت بهداشت، تامین و برای رسیدگی بهتر و با کیفیت‌تر به بیماران، در اختیار دانشگاه قرار گیرد.

وی بیان کرد: بخشی از تجهیزات مورد نیاز با موافقت معاونت درمان وزارت بهداشت نیز بنا به درخواست دانشگاه در اسرع وقت در اختیار مراکز درمانی استان قرار خواهد گرفت.

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: از دیگر اهداف این سفر، بررسی وضعیت وخامت و شیوع بیماری، ارزیابی روند سرعت سرایت و وخامت بیماری و مقایسه آن با سایر مناطق کشور بود و همچنین بررسی وضعیت بیمارانی که در آی سی یو بستری هستند و چگونگی اوضاع و احوال آنها نسبت به سایر بیمارانی که در بخش بستری هستند، مورد ارزیابی میدانی قرار گرفت.

گل پیرا اظهار داشت: در این بازدید، پیگیری وضعیت رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی در بخش درمان، رضایت‌مندی پرسنل و امکاناتی که در اختیار دارند، رضایتمندی بیماران از نحوه ارائه خدمات درمانی و درصد بهبودی و ترخیص بیماران بررسی شد.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه پیک بیماری در هرمزگان رو به افول است؛ تعداد تخت‌های خالی به اندازه کافی و بیش از نیاز فعلی است؛ خوشبختانه اشباعی که تصور می‌شد وجود داشته باشد، وجود ندارد و ارائه خدمات درمانی به نحو مطلوب به بیماران در حال انجام است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا