اجتماعیاخبار قشم

بازارهای هرمزگان سه روز تعطیل می شوند

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ فریدون همتی، استاندار هرمزگان  ظهر امروز در  نشست استانی مدیریت بیماری کرونا، در استان هرمزگان، اظهار کرد: با توجه به وضعیت قرمز استان هرمزگان به لحاظ شیوع بیماری کرونا، برای مقابله با این ویروس و قطع زنجیره انتقال آن، با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، تمامی بازارها، پاساژها، مراکز خرید و اصناف غیرضروری در سراسر استان هرمزگان در روزهای بیست و هشتم، بیست و نهم و سی ام خرداد ماه، تعطیل خواهند بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این مدت تنها اصناف ضروری و عرضه کننده کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم، فعال بوده و به ارائه خدمات می پردازند، تصریح کرد: ناظرین و بازرسین به ویژه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نظارت را به صورت جدی اقدام و با متخلفان برخورد کنند.

همتی با اشاره به اینکه همچنین در این مدت تمامی مراکز تفریحی، گردشگری، پارک ها و بوستان ها نیز در هرمزگان تعطیل هستند، خاطرنشان کرد: در این سه روز تعطیلات، محدودیت تردد در تمامی جاده ها، محورهای مواصلاتی و بنادر مسافری استان هرمزگان اعمال می‌شود و از هرگونه سفر غیرضروری به شهرها، روستاها و جزایر استان جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی روستاهای استان هرمزگان از ابتدای هفته جاری به مدت دو هفته قرنطینه هستند و ورود و سفر غیرضروری به روستاها ممنوع است، اضافه کرد: برگزاری هرگونه مراسم عروسی، ختم و تجمع نیز در سراسر استان ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد می‌شود.

همتی ادامه داد: فرمانداران مکلف به نظارت دقیق برای اجرای این تصمیمات هستند و با همکاری و حضور فعال نیروی انتظامی اعمال محدودیت‌ها را نظارت و اجرایی کنند.
همتی بیان کرد: از مردم شریف استان هرمزگان می خواهیم با توجه به شیوع گسترده ویروس و بیماری کرونا در هرمزگان، برای حفظ سلامتی خود، خانواده و دیگران و همچنین کمک به کادر پرتلاش پزشکی و درمان در استان هرمزگان، در این تعطیلات حتما در خانه بمانند و تردد غیرضروری نداشته باشند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت بسیاری از بخش های بیمارستانی و تخت های مراقبت های ویژه مربوط به بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان تکمیل شده و تنها راه عبور از این وضعیت رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، حفظ فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و عدم تردد و مسافرت است.

وی در پایان گفت: همچنین از مردم استان درخواست داریم که از برگزاری هرگونه دورهمی و مهمانی های خانوادگی نیز پرهیز کنند تا با رعایت این موارد، زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا