امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۵۵
صفحه نخست | اقتصادی | بارگیری و تخلیه بیش از ۷۵ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی

بارگیری و تخلیه بیش از ۷۵ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی

اخبار :
منتشر شده در ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۴

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۷۵ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۲ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی از ابتدای تا پایان بهمن‌ماه،در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

بارگیری و تخلیه بیش از ۷۵ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی

به گزارش پایگاه خبری قشم، حسین عباس‌نژاد روز دوشنبه در تشریح این خبر افزود: از این میزان، ۲۹ میلیون و ۶۴ هزار و ۳۷۸ تن کالای غیرنفتی با افزایش ۱۸ درصد و ۲۶ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۵۴ تن نیز کالای نفتی بوده است.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن‌ماه امسال، در بخش غیرنفتی ۳۱ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۷۵۰ تُن و در بخش نفتی نیز بیش از ۹ میلیون تُن کالا به کشورهای هدف صادر شد که در بخش غیرنفتی ۴۴ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اظهار کرد: پنج میلیون و ۹۰۸ هزار و ۶۰۸ تُن کالا در بخش غیرنفتی و ۲۱۸ هزارو ۱۶۴ تُن در بخش نفتی با ۸۹ درصد افزایش در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته از این بندر ترانزیت شد.

عباس‌نژاد، میزان کاپوتاژ ۱۱ ماهه امسال بندر شهید رجایی را ۱۶ میلیون و ۷۷۴ هزارو ۴۵۱ تُن اعلام کرد و افزود: در این بازه زمانی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینری نیز به یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۶۳۳ TEU کانتینر ۲۰ فوت) رسید که در این بخش ۶ درصد افزایش ثبت شده است.

به گفته وی؛ از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه نیز در مجموع چهار هزار و ۵۸۰ فروند شناور در بزرگترین بندر کانتینری ایران پهلودهی شده است.

بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران با دارا بودن ۱۰ پست اسکله کانتینری در مجموع به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر و ۲۳ دستگاه گنتری کرین فعال در حال حاضر ظرفیت تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری در سطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21606

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات