امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۶
صفحه نخست | اخبار قشم | امام جمعه قشم: قشم در تخصیص اعتبارات پررنگتر دیده شود

امام جمعه قشم: قشم در تخصیص اعتبارات پررنگتر دیده شود

منتشر شده در ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۲
تخصیص

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از قشم، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی صبح امروز بیان کرد: به دلیل منطقه آزاد داشتن، نباید بودجه به این شهرستان کمتر از میزان محرومیت‌ها، نیازها تخصیص یابد و می‌بایست عدالت تخصیص بودجه برای این شهرستان محقق شود.

وی بیان داشت: باران رحمت الهی است و آنقدر این باران برای قشم خوب بود که برخی مدیران ناکارآمد را عوض کرد و نیاز به دو یا سه باران دیگر داریم.

 امام جمعه قشم با اشاره به آبگرفتگی برخی معابر قشم در محدوده بافت قدیم قشم، افزود: اگر وضعیت دریا در حالت مد بود معلوم نبود شاهد چه اتفاقاتی می بودیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت باید قبل از بروز بلایا اتفاق بیفتد، اظهار داشت: متاسفانه اصل مشکلات و راهکار حل آن نزد مدیران وجود داشته و دارد؛ اما تاکنون عزمی برای حل آن وجود نداشت.

خطیب جمعه قشم از زحمات بسیار زیاد بخش های مختلف سازمان منطقه آزاد، شهرداری و سایر ارگان های شهرستان تقدیر و اضافه کرد: از حل نشدن بخشی از نواقص گله داریم و موضوع منازل و بافت فرسوده که هم چهره شهر را زشت کرده و هم مردم را با مشکل جدی مواجه کرده باید هر چه زودتر حل شود.

وی ادامه داد: با وجود اینهمه مهندس و دکتر نباید مشکلی داشته باشیم و به سرعت راهکارهای حل مشکل آبگرفتی معابر و بافت فرسوده برطرف شود.

 حجت الاسلام حاجبی مساله آب و پل خلیج فارس را در حال انجام دانست و افزود: توسعه و حل مشکلات صنایع یکی از مهمترین موضوعات بوده و نیاز به افراد جهادی عاقل و فهیم برای حل این مشکلات است.

 وی مشکلات گمرکی برای صادرات و واردات را مشکلزا دانست و گفت: هر روز تجار و بازرگانان قشم با این موضوعات درگیرند و اگر بخشنامه‌های ضد تولید و صادرات داریم، باید با مذاکره و نامه نگاری برچیده شود.

امام جمعه شهرستان قشم تاکید کرد: نگاه دولت‌ها از خادمی و نوکری باید بشود نه ریاست و در این راه افرادی که سمت‌هایی در سه قوه دارند باید بدانند که مسئول هستند و باید مورد سوال و جواب قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه نحوه نگاه شهید سلیمانی درباره حجاب، گفت: راه و مسیر آن شهید والامقام باید تداوم یابد و اگر بی حجاب و بدحجاب در جامعه وجود دارد، ما باید تذکر بدهیم.

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه ما دوست نداریم کسی بدون رعایت آداب مهمانی وارد منزل ما شود، افزود: گردشگرانی که همراه خانواده به قشم سفر می کنند، بسیار حجاب را رعایت می کنند دقیقا افرادی که حجاب را رعایت نمی‌کنند، نه خریدی می کنند و نه ارمغانی بجز بی فرهنگی برای شهر دارند.

 خطیب جمعه قشم با بیان اینکه یک جلوه‌های زیبای اسلام را نام ببریم حجاب است، اضافه کرد: تنها جلوه دین و تعهد مساله حجاب است و همه موظف هستیم و تکلیف داریم تذکر دهیم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10280

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *