اجتماعیقشم

امام جمعه اهل سنت قشم: تزریق واکسن وظیفه ملی و اجتماعی است

امام جمعه اهل سنت قشم گفت: تزریق واکسن یک وظیفه ملی و اجتماعی برای حفظ سلامت جامعه است و همه مردم باید در زمان مقررنسبت به تزریق واکسن کرونا را اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛به نقل از ایرنا،شیخ عبدالرحیم خطیبی روز یک‌شنبه در جریان تزریق واکسن کرونا در قشم افزود: با توجه به زندگی جمعی و انتقال ویروس کرونا از فردی به فرد دیگر، اگر کسی واکسن تزریق نکند، به جامعه ظلم کرده و در صورت انتقال بیماری به دیگران مسوول است.

وی ادامه داد: برای ریشه کنی این بیماری از جامعه، مانند سایر کشورهای دنیا چاره ای جز واکسیناسیون نیست و از مردم می‌خواهیم در زمان اعلام شده نسبت به این امر مهم اقدام کنند.

امام جمعه اهل سنت قشم با بیان اینکه مقام معظم رهبری واکسن ایرانی را تزریق کردند تصریح کرد: این اقدام دو پیام وظیفه عمومی برای تزریق واکسن و اعتماد به دانشمندان ایرانی را مخابره کرد.

خطیبی روز یکشنبه در مرکز تجمیع واکسیناسیون قشم در ورزشگاه خلیج فارس حضور یافت و ضمن بازدید از جریان تزریق واکسن، واکسن کرونای خود را دریافت کرد.

طرح واکسیناسیون کرونا جزیره قشم در دو مرکز تجمیعی قشم و درگهان و همه مراکز جامع خدمات سلامت روستایی برای افراد بالای ۵۰ سال و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند در در حال انجام است.

افرادی که در ثبت سامانه سیب ثبت نام نکرده‌اند باید با مراجعه به خانه بهداشت یا پایگاه‌های سلامت محل سکونت خود، نسبت به تکمیل پرونده خانوار اقدام و در نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت واکسن دریافت کنند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا