امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۶
صفحه نخست | اقتصادی | افزایش ۱۲۰درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی از بنادرشرق هرمزگان

افزایش ۱۲۰درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی از بنادرشرق هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۶

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از افزایش۱۲۰درصدی ترانزیت فراورده‌های نفتی و۲۱درصدی کالاهای غیر نفتی از بنادر شرق استان در یک سال گذشته خبر داد.

افزایش ۱۲۰ درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی از بنادر شرق هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، حمیدرضا محمدحسینی تختی افزود: سال گذشته ۳۵۵ تن فراورده نفتی و ۶۷ هزار و ۱۷۷ تن کالاهای غیر نفتی از بنادر شرق هرمزگان ترانزیت شده که این اقلام نسبت به سال ۱۴۰۱ به ترتیب ۱۲۰ و ۲۱ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به تعداد شناورهای ورودی به بنادر شرق استان گفت: بندر شهید حقانی با ورود ۱۹ هزار و ۴۸۰ شناور بیشتر آمار ورودی را داشته و در مجموعه ۳۲ هزار و ۸۸۸ شناورهای مختلف باری و مسافری طی سال گذشته وارد بنادر شرق هرمزگان شده اند که این میزان نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.

محمدحسینی تختی گفت: همچنین در این یکسال ۵۹ هزار و ۷۷۸ TEU کانتینر یخچالی از طریق بنادر شرق هرمزگان به کشورهای حوزه خلیج فارس ترابری شد که ۱۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ مجموع و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر شرق این استان به ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۵۸۶ تن رسید که از این میزان یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۹۶۲ تن کالای غیرنفتی بود.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: این میزان کالای غیرنفتی با ۲۹ درصد افزایش به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22959

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *