امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۴۷
صفحه نخست | اجتماعی | استفاده از ضایعات برای زیباسازی محلات شهری در قشم

استفاده از ضایعات برای زیباسازی محلات شهری در قشم

منتشر شده در ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴
ضایعات

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس، سید مسعود آل عبایی صبح امروز در گفت‌وگویی  اظهار کرد: یکی از اولویت‌های مهم شهرداری قشم بحث زیباسازی محلات با بهره‌گیری از خلاقیت مردم در این زمینه بویژه جوانان است و در این راستا قصد داریم تا با استفاده از ضایعات مختلف در زمینه زیباسازی محلات ویژه برنامه‌ای را اجرایی کنیم.

وی افزود: مدیریت شهری بر پایه خلاقیت عمومی شکل می‌گیرد و به مشارکت گرفتن مردم در امور مختلف می‌تواند سبب توفیقات شهرداری‌ها در خدمت به مردم شود.

شهرداری قشم با اشاره به توان بالای شهرداری و مردم در صورت همراستا ساختن ظرفیت‌های خود برای زیبایی بخشی به قشم، بیان کرد: خلاقیت در زیباسازی محلات با استفاده از ضایعات مختلف از جمله بخش‌هایی است که برنامه‌ریزی و مطالعه خوبی در مورد آن انجام داده‌ایم و اقدامات دیگر شهرداری‌های کشور را نیز بررسی کرده‌ایم تا به نوعی آن را ایده‌های بومی نیز در هم آمیخته و طرح‌های جدیدی را به اجرا درآوریم.

آل عبایی تمرکز اجرای این طرح را بافت قدیم قشم عنوان کرد و از همه شهروندان در این زمینه خواست تا به شهرداری در تحقق آن کمک کنند.

وی همچنین اضافه کرد: جزیره قشم یک جزیره بکر در زمینه محیط زیستی است و همسویی برنامه‌های عمومی در حوزه خدمات شهری در جزیره با دغدغه‌های زیست‌محیطی نیز می‌تواند به حفظ آن کمک کرده و بکری جزیره را نیز صیانت کند.

شهردار قشم در تشریح این طرح نیز عنوان کرد: در این طرح شهرداری با تفکیک و بازیافت ضایعات و ساخت و نصب المان‌هایی در سطح شهر قشم، ضمن احترام به محیط زیست، از چالشی بزرگ، فرصتی جذاب خواهد ساخت که علاوه بر گسترش روحیه طبیعت دوستی، جاذبه گردشگری بی بدیلی در قشم ایجاد خواهد کرد که در این زمینه اقدامی نو و درخور توجه خواهد بود.

 آل عبایی در نظر دارد هرساله این طرح را بصورت برگزاری جشنواره چند روزه و با کمک مردم و دوستداران محیط زیست در تمام محلات نوسازی کند که در همین جشنواره‌‌ها مردم محلی می‌توانند محصولات خانگی و صنایع دستی خود را به فروش برسانند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5469

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *