امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۲۸
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | استاندار هرمزگان: ارائه خدمات درمانی رایگان در محلات کمتر برخوردار ادامه خواهد داشت

استاندار هرمزگان: ارائه خدمات درمانی رایگان در محلات کمتر برخوردار ادامه خواهد داشت

منتشر شده در ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹
محلات

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل ایرنا، مهدی دوستی چهارشنبه شب ضمن بازدید از بیمارستان صحرایی برپا شده و گفت وگوباگروه جهادی پزشکی “همیاران کوی شیرین” اظهار داشت: حضور جهادی این گروه پزشکی در میان مردم ساکن در محلات کمتر برخوردار بندرعباس حرکت قابل توجه و قابل تقدیری است که بطور قطع اجر آن در نزد خداوند منان محفوظ خواهد بود، این ایثار و از خودگذشتگی در ذات انسان‌ها وجود دارد و این روحیه زمان نمی‌شناسد و در هر شرایطی این نسل اگر حضور داشتند بطورقطع در کنار مردم بوده و خدمات دهی می‌کردند. 

وی ادامه داد: همانطور که هفته گذشته ما میزبان یک گروه تخصصی دندان‌ پزشکی در محله دو هزار بودیم و امروز نیز در خدمت این گروه تخصصی پزشکی هستیم این روال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم به خصوص در محلات حاشیه‌ای و کمتر برخوردار همچنان ادامه خواهد داشت،هفته آینده هم مجدد در خدمت یک گروه دیگر خواهیم بود و مرتب این کارها راه خواهد افتاد و از ظرفیت گروه‌های جهادی پزشکی در سطح استان بهره خواهیم برد.

استاندار هرمزگان دوستی با اشاره به مراجعه برخی از اتباع کشور افغانستان برای دریافت خدمات درمانی در این بیمارستان صحرایی اظهارداشت: ما هیچگونه مرزبندی ایرانی و افغانستانی نداریم و خدمات پزشکی به همه ارائه می‌شود، از هنگام ورود به استان نیز روند واکسیناسیون اتباع این کشور در استان با جدیت دنبال شد. 

دوستی از آمادگی استان برای تهیه و تامین دارو و موارد مورد نیاز گروه‌های جهادی پزشکی برای خدمات دهی مناسب‌تر به مردم خبر داد و خاط نشان کرد: به دنبال این هستیم چند مرکز به عنوان قطب خدمات دهی پزشکی به محرومان در سطح استان دایر کنیم تا استفاده بهینه‌تری از ظرفیت تخصص‌های مختلف پزشکی در این استان انجام شود. 

جمعی از نخبگان رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی، حقوقی و سایر رشته‌ها در استان هرمزگان حاضر شده‌اند و خدمات پزشکی رایگان در محله های کم برخوردار به مراجعه کنندگان ارائه می‌کنند. 

خدمات تخصصی دندانپزشکی، فوق تخصصی چشم، قلب، کودکان، زنان، ارتوپدی، مغز و اعصاب و سایر رشته‌ها در این مرکز ارائه می‌شود، با تشخیص بیماری و معالجه خدمات دارویی رایگان هم در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

هدف این گروه جهادی که توسط ستاد هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان استانداری هرمزگان برای ارائه خدمات درمانی به استان هرمزگان و شهر بندرعباس سفر کرده‌اند، ترویج روحیه ایثارگری و جهاد در کشور و بین آحاد مردم است و تلاش می‌شود با بسیج نیروها و آشناکردن اجتماع نخبگانی با مشکلات و مصائب کشور و پای کار آوردن آن‌ها باری از دوش مردم برداشته شود.
 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11827

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *