پیشنهاد سردبیرهوا شناسی

از فردا سامانه بارشی در استان هرمزگان تقویت می‌شود/وقوع تگرگ دور از انتظار نیست

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: روز شنبه با تقویت سامانه ی بارشی، فعالیت این سامانه گسترده تر شده و در برخی نقاط رگبار قابل ملاحظه باران را در پی خواهد داشت و همینطور وقوع تگرگ نیز دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛به نقل از ایسنا،مجتبی حمزه نژاد در گفت و گویی، در خصوص پیش بینی وضعیت جوی، دمایی و دریایی استان هرمزگان، افزود: طی روز جاری، جمعه اول مرداد ماه، در ساعات اولیه ی صبح، پدیده غالب در سواحل و جزایر، مه رقیق صبحگاهی و در طول روز غبار محلی در سطح استان خواهد بود.

وی ادامه داد: ضمن گذر ابر از آسمان استان، در ساعات بعدازظهر و شب علاوه بر ارتفاعات شرقی و شمالی در برخی مناطق مستعد مرکزی و غربی استان نیز رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود. کماکان توصیه می شود با توجه به احتمال طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها، از قرارگیری در حریم رودخانه ها خودداری شود و از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع نیز اجتناب گردد.

حمزه نژاد عنوان کرد: روز شنبه با تقویت سامانه ی بارشی، فعالیت این سامانه گسترده تر شده و در برخی نقاط رگبار قابل ملاحظه باران را در پی خواهد داشت. ضمن اینکه وقوع تگرگ نیز دور از انتظار نخواهد بود. در مناطقی که شرایط بارشی مهیا نیست، احتمال بروز گرد وغبار دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: در مناطق دریایی طی امروز، افزایش سرعت بادهای غربی در دریای عمان و بخش هایی از تنگه ی هرمز پیش بینی می شود و دریا کمی مواج خواهد بود لذا توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی احتیاط لازم را به عمل آورند و حتی الامکان از تردد، به ویژه در دریای عمان خودداری نمایند. از روز شنبه با تغییر سوی جریانات، وزش بادهای شرقی- جنوب شرقی در مناطق دریایی پیش بینی می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان عنوان کرد: از لحاظ دمایی، طی امروز افزایش نسبی دما پیش بینی می شود و از فردا نوسانات ۱ تا ۳ درجه ای دما مورد انتظار است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا