اخبار قشمپیشنهاد سردبیر

ارائه بیش از ۷۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در قشم

رییس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان گفت: تا پایان تیرماه امسال ۷۰ هزار و ۷۸۲ نفر ساعت آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و کارآموزی در شهرستان قشم ارائه شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، محسن ناصری روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: این آموزش‌ ها در قالب ۱۱ رشته شغلی انجام شد که ۳۳۵ کارآموز زیر پوشش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: ۲۸ هزار نفر ساعت در قالب هشت رشته در بخش دولتی برگزار شد که ۱۸۳ نفر در آن شرکت کردند.

رییس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان قشم تصریح کرد: ۴۲ هزار و ۷۸۲ نفر ساعت آموزش نیز توسط بخش خصوصی به ۱۵۲ نفر و در سه رشته ارائه شد.

وی اظهار کرد: سال گذشته ۲۶۵ هزار و ۲۰۵ نفرساعت آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و کارآموزی در قالب ۱۹ رشته به ۹۸۱ نفر ارایه شد.

هم‌اینک در مرکزهای دولتی فنی و حرفه‌ای قشم رشته‌های مختلفی مانند اتومکانیک، برق خودرو، تاسیسات، ایمنی، تنظیم موتور، آشپزی، آرایشگری و ایمنی برگزار می‌شود.

همچنین ۱۵ آموزشگاه آزاد نیز زیر نظر مرکز فنی و حرفه ای قشم در رشته‌های طراحی دوخت و صنایع پوشاک، مراقبت زیبایی، فرش بافی، فعالیت می‌کنند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا