پیشنهاد سردبیرسیاسیقشم

آیین بزرگداشت ارتحال آیت‌الله مصباح ‌یزدی در قشم برگزار شد

آیین بزرگداشت ارتحال آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی با حضور امام جمعه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، مدیر و استادان حوزه‌های علمیه قشم و جمعی از مردم و مسوولان در مسجد النبی(ص) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ امام جمعه قشم شامگاه یکشنبه در این آیین گفت: آیت الله مصباح صاحب فتوا بود اما به دلیل احساس وظیفه‌ برای خدمت در سایر عرصه‌های انقلاب اسلامی از این امر صرفنظر کرد.

حجت الاسلام میثم تارم افزود: صراحت لهجه و حق‌گویی وی  همچون خاری در چشم دشمنان داخلی و خارجی بود و از این رو برخی سعی می‌کردند مواضع انقلابی ایشان را منحرف کنند و برخی تهمت‌ها را بر وی روا بدارند.

وی ادامه داد: آیت‌الله مصباح متفکری مسلط بر تمامی زمینه‌های معارف اسلامی بود و از این رو ارتحال وی برای حوزه‌های علمیه و مراکز معارف دینی، اسلامی و انسانی خسران محسوب می شود.

امام جمعه قشم در این آیین تصریح کرد: بررسی‌ آثار، موضع‌ها، ساده زیستی، زهد دوستان و دشمنان آیت‌الله مصباح گویای شخصیت جامع این علامه است.

وی افزود: وی در علوم اسلامی و به ویژه در فلسفه و عرفان صاحب فکر، ایده و ابتکارات است و در آثار خود بر مواضع علامه طباطبایی و ملاصدرا انتقاد وارد کرده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا