امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۱۶
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | آماده‌سازی بوستان‌های ساحلی بندرعباس برای نوروز

آماده‌سازی بوستان‌های ساحلی بندرعباس برای نوروز

منتشر شده در ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷
بوستان‌های ساحلی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایمنا، رحمت‌الله دهقانی در گفت‌وگویی اظهار کرد: کمیته اسکان گردشگران شهرستان بندرعباس به مدیریت شهرداری بندرعباس، فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه ۹ بوستان ساحلی شهر بندرعباس از بوستان غدیر در شرق تا بوستان سورو در غرب بندرعباس در حال آماده‌سازی برای استفاده گردشگران نوروزی است، افزود: بهسازی، تعمیر و رنگ‌آمیزی آلاچیق‌ها، تعمیر و تعویض سیستم روشنایی در این بوستان‌ها در حال انجام است.

معاون خدمات شهری شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: عملیات همسطح‌سازی و تسطیح بوستان‌های غدیر و ورزش که دارای ساحل ماسه‌ای هستند نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه نمازخانه‌های این بوستان‌ها از مدت‌ها قبل آماده‌سازی شده است که در هفته‌های اخیر مورد استفاده مسافران و گردشگران قرار گرفت، گفت: در بوستان غدیر تعداد دستگاه‌های تندرستی نیز افزایش یافت.

دهقانی با اشاره به احداث چشمه دوش‌های روباز، اظهار کرد: در بوستان ورزش تعداد ۱۷ چشمه دوش روباز احداث شده و نیمکت‌های سنگی ساحلی نیز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در صورت تأمین اعتبار برنامه‌های دیگری در دستور این مدیریت قرار دارد؛ همچنین برای افزایش تعداد آلاچیق‌ها نیاز به اعتبار ویژه داریم.

معاون خدمات شهری شهردار بندرعباس با بیان اینکه طرح جمع‌آوری اقلام و وسایل مستعمل و مازاد شهروندان در حال اجرا است، اضافه کرد: ایستگاه سفر با مدیریت خدمات شهری راه اندازی می‌شود.

دهقانی با اشاره به وضعیت کمپ اسکان مسافران در بندرعباس، گفت: این کمپ در حال آماده‌سازی است و در تلاش هستیم بخشی از آن را در سال جاری به پایان برسانیم؛ اما به دلیل حجم بالای کار زمان بهره‌برداری آن مشخص نیست.

وی با اشاره به زیباسازی ورودی‌های شهر بندرعباس، خاطرنشان کرد: در ورودی شمالی پروژه‌ای تعریف شده است که بر اساس آن، اطراف تقاطع و پل روگذر در روز ۱۵ اسفند روز درخت‌کاری فضای سبز ایجاد خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار بندرعباس گفت: در ورودی شرقی نیز در محدوده میدان تره‌بار قدیم طرحی در دستور کار است که برای امسال محقق نخواهد شد؛ البته در بلوار راه‌آهن نیز به کاشت درخت اقدام خواهیم کرد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11840

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *