امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۰۳
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | آشنایی با کشور جزیره ای فیجی

آشنایی با کشور جزیره ای فیجی

منتشر شده در ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰
فیجی

به گزارش پایگاه خبری قشم، نزدیکترین همسایگان فیجی از غرب وانوآتو، از جنوب غرب کالدونیای جدید ِ فرانسه، از جنوب شرق جزیرهٔ کرمادچ نیوزیلند، از شرق ساموآ، از شمال شرق جزایر والیس و فوتونایِ فرانسه و از شمال تووالو است.

فیجی در یک نگاه 

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور شهر سووا است. در فیجی سه زبان انگلیسی، فیجیایی و هندی فیجی رسمیت دارند. 

جمعیت آن ۸۹۶٬۰۰۰ نفر و واحد پول آن دلار فیجی است که در حال حاضر (می ۲۰۱۸) هر دلار فیجی معادل حدود ۴۸ سنت آمریکایی می‌شود.

۷۰ درصد مردم این کشور مسیحی، حدود ۲۶ درصد هندو و ۴ درصد نیز مسلماناند.

این کشور از ۳۲۲ جزیره و ۵۳۳ صخره تشکیل شده‌ است. تنها ۱۰۶ جزیره آن مسکونی هستند و ۸۷ درصد جمعیت کشور در دو جزیره اصلی زندگی می‌کنند.

این کشور با توجه به جنگل‌های بسیار، منابع زیرزمینی و ذخایر ماهیان، یکی از پیشرفته‌ترین اقتصادهای منطقهٔ اقیانوسیه را داراست. امروزه مهمترین منبع تجارت خارجی این کشور گردشگری و صادرات شکر است.

فرهنگ فیجی ترکیبی غنی از فرهنگ بومی، چینی، اروپایی و هندی شامل دموکراسی اجتماعی، زبان، غذا (عمدتاً غذاهای دریایی و سبزیجات)، پوشاک محلی، سیستم اعتقادی، معماری، هنر، صنایع دستی، موسیقی و رقص و ورزش است.

این کشور دارای آب و هوای استوایی با دو فصل اصلی گرم و مرطوب از ماه نوامبر تا آوریل و فصل خنک و خشک، از ما مه تا اکتبر است و در تمام طول سال، بادهایی بر فراز فیجی می‌وزد که باعث تعدیل هوا می‌شود و میانگین دمای هوا از ۲۲ درجه سانتی‌گراد در ماه‌های خنک سال تا ۲۶ درجه در ماه‌های گرم، در نوسان است. 

در ادامه به معرفی تعدادی از جاذبه های دیدنی این کشور میپردازیم.

جاذبه های دیدنی فیجی

پارک میراث ملی بوما در جمهوری فیجی به جزیره بوستانی شهرت یافته است. این پارک چند بر و بسیار بزرگ در جزیره تاویونی سومین جزیره بزرگ مجمع‌الجزایر فیجی گسترش‌یافته است.

بوستان دیو خفته یکی دیگر از اماکن پرهیجان این مجمع‌الجزایر برشمرده می‌شود. این بوستان که به شکل ایده‌ آل در دامنه ارتفاعات نوسوری واقع شده، از نمونه مکان‌هایی است که گردشگران عازم این دیار باید حتما از آن دیدن کنند.

روستای دوست‌داشتنی سیلانا هم  یکی دیگر از جاذبه‌های شهر لووکاست که با نسیم فرح‌بخش دریا و فعالیت‌های هیجانی همچون پیاده‌روی، شنا و ماهیگیری در انتظار شماست.

یکی دیگر از جزایر زیبای این منطقه جزیره گمشده است که با چشم‌اندازهای طبیعی و خارق‌العاده‌اش مکانی ایده‌آل برای اقامت است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12301

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات