پیشنهاد سردبیرگردشگری

آشنایی با کشور بولیوی

بولیوی با نام رسمی حکومت پلوریناسیونال بولیوی کشوری محصور در خشکی، در مرکز آمریکای جنوبی است. پایتخت آن به‌طور رسمی و در قانون اساسی شهر سوکره ذکر شده اما دولت این کشور در شهر لاپاز مستقر است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، بولیوی از شمال با برزیل، از شمال غربی با پرو، از جنوب با آرژانتین، از جنوب شرقی با پاراگوئه و از جنوب غربی با شیلی همسایه است.

بولیوی در یک نگاه

 جمعیت بولیوی ۱۱٬۶۵۶٬۰۰۰ نفر و زبان‌های رسمی آن اسپانیایی، کچوآ، آیمارا، گوارانی است و ۳۴ زبان دیگر نیز بومی هستند. واحد پول این کشور بولیویانا نام دارد.

۵۵ درصد مردم آن از تبار سرخ‌پوست، ۳۰ درصد مستیزو (دورگه سرخ‌پوست و سفیدپوست) و ۱۵ درصد سفیدپوست هستند.

دین مردم این کشور مسیحیت است. ۷۸ درصد مردم بولیوی پیرو کلیسای کاتولیک رومی، ۱۶ درصد پروتستان و ۳ درصد نیز پیرو دیگر شاخه‌های مسیحیت هستند.

کانتوتا (کانتوا بوکسیفولیا)، نوعی گل است که در دره‌های میان کوه در یونگاس یافت می‌شود و سمبل ملی بولیوی به‌شمار می‌آید.

در ادامه به معرفی تعدادی از جاذبه های دیدنی این کشور میپردازیم.

جاذبه های دیدنی بولیوی

با سفر به سوی سالار دِ اویونی مقصدی متفاوت و خارج از این دنیا را مشاهده خواهید کرد. این کویر نمک در نزدیکی رشته‌ کوه آند در جنوب غربی این کشور قرار گرفته است. سالاردو ییونی بزرگ ترین فلات نمکی دنیا و یکی از مسطح ترین مکان ها در جهان می باشد.

جاده یونگاس در میان دره و کوه قرار دارد و جاده مرگ نامیده می شود و خطرناک‌ ترین جاده جهان به شمار می رود. این جاده پایتخت بولیوی، لاپاز را به منطقه جنگل های آمازون در شمال کشور متصل می‌ کند. این جاده ی بزرگ ترین سراشیبی دنیا را دارد.

دریاچه تیتیکاکا یکی از زیبا ترین دریاچه های جهان است که بین کشورهای بولیوی و پرو واقع شده است. این دریاچه بزرگ ترین دریاچه در آمریکای جنوبی می باشد.

شهر تیاهواناکو در نزدیکی ساحل جنوب شرقی دریاچه تیتیکاکا در بولیوی واقع شده است، این شهر با عظمت و باستانی به امپراتوری اینکا تعلق داشته است. امروزه این شهر باستانی یکی از محبوب ترین و معروف ترین مقصد های گردشگری جهان و این کشور به شمار می رود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا