پیشنهاد سردبیرگردشگری

آشنایی با کشور ایسلند

ایسلند که تا حدودی پایین‌تر از مدار قطبی قراردارد،جزیره آتش و یخ، تبدیل به یکی از بهترین مقاصد جهان شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، ایسلند  با نام رسمی جمهوری ایسلند شمالی‌ترین کشور اروپا و کشوری جزیره‌ای در شمال اقیانوس اطلس است.

ایسلند در یک نگاه

 پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور ریکیاویک و جمعیت این کشور ۳۴۱٬۲۴۳ (۲۰۲۰) نفر است. واحد پول این کشور کرونای ایسلند نام دارد و زبان رسمی آن زبان ایسلندی است. کشور ایسلند در تاریخ ۱ دسامبر ۱۹۱۸ از دانمارک مستقل شده‌است.

ایسلند که تا قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان بود در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم با صنعتی کردن ماهیگیری خود و دریافت کمک از طرح مارشال به رفاه دست یافت و توانست در دههٔ ۱۹۹۰ تبدیل به یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان شود و حتی از لحاظ شاخص توسعه انسانی در سال ۲۰۰۵ رتبهٔ اول را در میان کشورهای جهان به‌دست‌آورد. 

زمین این کشور از نظر آتشفشانی و زمین‌شناختی فعال است و در آن آبفشان‌های بسیار یافت می‌شود و انرژی زمین‌گرمایی نیز در بسیاری از نقاط آن در دسترس است. منطقه ایسلند که کمی پایین‌تر از مدار قطبی واقع شده آب‌وهوای سرد و قطبی دارد ولی حضور جبهه‌هایی از هوای معتدل از سرمای شدید این جزیره کاسته‌است.

هم‌اینک ایسلند کم‌جمعیت‌ترین کشور عضو پیمان ناتو است و تنها عضو این سازمان است که ارتش دائمی ندارد. کشور ایسلند عضو اتحاد شنگن نیز می‌باشد.

در ادامه به معرفی تعدادی از جاذبه های دیدنی این کشور می پردازیم.

جاذبه های دیدنی ایسلند

مهم نیست که در چه زمانی شما قصد سفر کردید ، تماشای نهنگ ها در تمام طول سال میسر است ، گرچه تابستان محبوب ترین زمان برای دیدن این غول های مهربان است. در طول ماه های گرمتر، گردش ها در روز و شب، حتی تماشای نهنگ ها در روشنایی نیمه شب، اجرا می شود.

ایسلند

آبشار دتیفوس در شمال پارک ملی واتناجوکول، واقعا نمونه ای نفس گیر از قدرت طبیعت بی نظیر است. ارتفاعش ۴۵ متر و عرض آن ۱۰۰ متر است، گفته می شود که قوی ترین آبشار در اروپا است .

ایسلند

چراغ های شمالی یا Aurora Borealis یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در ایسلند است. Auroras به باد خورشیدی ، جریان یونهای تابشی از خورشید مرتبط است . این ذرات در میدان مغناطیسی زمین نفوذ کرده و با مولکولهای جو برخورد می کنند و موجب انفجار انرژی می شوند که به عنوان حلقه های بزرگ در اطراف قطب ها ظاهر می شود. این نمایش نور طبیعی دیدنی و جذاب در مکان های دور افتاده بسیار جذاب است و در زمان افزایش فعالیت خورشید فوق العاده دیدنی است.

ایسلند

در جنوب کشور، پارک ملی واتناجوکول، سرزمین یخچالهای طبیعی و غارهای یخی باشکوه است که ماجراجویان را از سراسر جهان جذب می کند. پارک ملی بزرگ (یکی از سه جزیره در ایسلند) به چهار بخش تقسیم شده و شامل یخچال Vatnajökull و محیط اطراف آن است. 

ایسلند

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا