پیشنهاد سردبیرگردشگری

آشنایی با شهرستان مینودشت

شهرستان مینودشت یکی از شهرستانهای استان گلستان ایران است. شهر مینودشت مرکز این شهرستان است. این شهرستان یکی از قدیمی ترین شهرستان های ایران محسوب می شود و پیشینه بسیار زیادی دارد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مینودشت به جهت طبیعت بكر و چشم اندازهاى بسیار زیبایش از گذشته ها به نام هاى دشت سبز، دشت بهشت، دشت مینو و نهایتاً مینودشت معروف بوده است.

این شهرستان در فاصله 98 كیلومترى گرگان و در مجاورت جاده تهران ـ مشهد قرار دارد. وسعت این شهر 98كیلومترمربع و جمعیت آن در حدود 32هزار نفر است. این شهر از جنوب، به استان سمنان و خراسان، از شرق به شهر گالیكش، از غرب به شهرستان آزادشهر و از شمال به شهرستان گنبدكاووس متصل است. ارتفاع این شهر از سطح دریا حدود 901 متر مى باشد.

در ادامه به معرفی تعدادی جاذبه های دیدنی این شهرستان میپردازیم.

جاذبه های دیدنی مینودشت

آبشار حسینا مینودشت در استان گلستان واقع شده است. این آبشار در بیست و یک کیلومتری جنوب شرق شهرستان مینودشت واقع شده است. حسینا نام روستایی است که در مجاورت آن چشمه‌ای وجود دارد که در مسیر خود با ایجاد آبشارهای کوتاه و بلند تا ارتفاع 25 متر و غارهای آهکی، مناظری بسیار جذاب بوجود آورده است.

غار کیارام که در محل به نام “غار وسط دل دل” معروف است ، در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر گالیکش و ۶ کیلومتری جنوب شرقی روستای فرنگ فارسیان شهرستان مینودشت قرار دارد. غار کیارام ، قدیمی ترین غار مسکونی شناخته شده در استان گلستان محسوب می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا